Tekno Kenar

  Sony Xperia XZ fiyatıyla iPhone 7’yi geçti

  Sony tarafından piyasaya sunulan yeni amiral gemisi Xperia XZ olurken telefonun özellikle satış fiyatı oldukça dikkat çekti.

  Sony Xperia XZ fiyatıyla iPhone 7’yi geçti

  Sony piyasaya çıkardığı yeni telefon modeli Xperia XZ’de yüksek bir etiket fiyatı belirlemesi kullanıcıların alım gücünü oldukça zorladı. Yapılan açıklamalarda telefonun Amerika Birleşik Devletleri’nde satışa çıktığı belirtilirken satış fiyatı 700 dolar olarak belirlendi. 700 dolara özellikle Türkiye gibi pek çok ülkelerde kur farkı ve ek vergiler ile birlikte çok daha yüksek bir etiket fiyatına sahip olmasına neden olurken, telefonun çok satılmayacağı yönünde de izlenim yaratıldı.

  iPhone 7’yi geçti

  Amerika Birleşik Devletleri’nde satılmaya başlanan telefon yüksek özelliklerine rağmen bu kadar çok fazla bir fiyat üzerinden satılmaya çalışılması dikkatleri çekti. Öyle ki en popüler telefonlardan olan iPhone 7 fiyatı dahi Amerika Birleşik Devletleri’nde 649 dolar. Bu açıdan Sony etiket fiyatı ile iPhone 7 modellerini dahi geçmiş durumda. Telefonun piyasaya sunulmasına ardından en çok merak edilen telefonun ne kadar satacağı. Öyle ki Sony’nin en yüksek satış rakamlarına ulaşması iPhone modellerini dahi geride bırakabilir. Yüksek satış fiyatının belirlenmesindeki sebep ve Sony’nin yeni pazardaki stratejisi ise henüz bilinmiyor.

  Özellikle mobil pazarda yaşanan rekabet nedeniyle fiyatların düşmesi beklenirken Sony beklentilerin üzerinde bir etiket fiyatı ile piyasaya giriş yaptı.

  Sony Xperia Xz’nin teknik özellikleri

  Sony Xperia XZ’nin teknik özellikleri ise şöyle;

  Android OS 6.0.1 Marsmallow

  146 x 72 x 8.1 mm / 161 gr

  5.2-inç 1080 x 1920 piksel Full HD IPS LCD panel, %70.9 ekran/gövde oranı

  Qualcomm Snapdragon 820 (2×2.15 GHz Kryo & 2×1.6 GHz Kryo)

  3 GB

  32 / 64 GB (Arttırılabilir 256 GB)

  23 megapiksel f/2.0, 4K video kaydı

  13 megapiksel f/2.0, HDR

  2900 mAh

  Diğer özellikler: USB Type-C bağlantı portu, Hızlı şarj desteği

  Sony Xperia XZ fiyatıyla iPhone 7’yi geçti başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Sony Xperia XZ fiyatıyla iPhone 7’yi geçti başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Sony Xperia XZ fiyatıyla iPhone 7’yi geçti başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?