Tekno Kenar

  Sony’den korsan oyun yüklü PS4 satıcısına dava

  Sony, eBay üzerinden içerisinde korsan oyun yüklü PS4 satışı yapan bir kişiye dava açtı.

  Sony’den korsan oyun yüklü PS4 satıcısına dava

  Film, müzik ve oyun dahil pek çok sektörde ne yazık ki korsan içeriğe rastlamak mümkün. Ülkemizde olduğu gibi Avrupa ve ABD gibi bölgelerde de sıklıkla başvurulan korsan içerikler, ne yazık ki farklı bir biçimde hak ihlaline yol açıyor. Bu konuda şirketlerin çalışma içerisine girdiğini görmek mümkün. Nitekim bunun son örneğini Sony cephesinde görüyoruz.

  Sony, korsan oyun yüklü PS4 satışına dair dava açtı

  Ortaya çıkan bilgilere göre teknoloji devi Sony, eBay üzerinden içerisinde korsan oyun yüklü PS4 satışı yapan bir kişiye dava açmış bulunmakta. Üstelik bu ilan üzerinden ürünü satın alan Sony, böylelikle elinde büyük bir kanıt da barındırmış oldu.

  63 adet oyunla birlikte gelen “kırık” PlayStation 4 konsolu, eBay gibi bir platform üzerinden satılarak aslında korsan içeriklerin ne denli yaygınlık gösterebileceğini de kanıtlıyor. İşin dikkat çekici yanlardan bir diğeri ise söz konusu ilanda yer verilen cümleler. Korsan oyun oynamaya yönelik özendirici açıklamaların bulunduğu ilan, dikkatleri daha da üzerine çekiyor.

  Ceza ne olacak?

  Konuya ilişkin merak edilen en önemli noktalardan bir tanesi ise elbette cezanın ne olacağı denilebilir. Beklentiler, korsan oyun yüklü PS4 satıcısının yüzbinlerce dolarlık cezaya çarptırılması yönünde. Ancak ABD’de korsan içerik adına daha önce açılan davalarda çok daha ağır cezaların verildiği görülmüştü.

  eBay üzerinde Blackcloak13 kullanıcı adını kullanan kişi, işi ticarete döktüğünden dolayı da dikkatlerden kaçmamış olabilir. Uzun bir süredir korsan içeriğe ilişkin dava gibi adımlar atmayan Sony PlayStation cephesi, anlaşılan şimdilerde daha farklı bir politika yürütecek. Zira PS4 bir süredir korsan oyunun oynanabildiği bir platform olarak biliniyor.

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  Sony’den korsan oyun yüklü PS4 satıcısına dava başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Sony’den korsan oyun yüklü PS4 satıcısına dava başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Sony’den korsan oyun yüklü PS4 satıcısına dava başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?