Sözleşmeli Öğretmen Atama Tercihleri Nasıl Yapılır? MEB Başvuru Ekranı Giriş

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak 20 bin öğretmen alımı için sözleşmeli öğretmenlik ilk atama tercih dönemi başlatıldı. İşte sözleşmeli öğretmenlik atama tercihleri de ilgili son durum.

Sözleşmeli Öğretmen Atama Tercihleri Nasıl Yapılır? MEB Başvuru Ekranı Giriş
Sözleşmeli Öğretmen Atama Tercihleri Nasıl Yapılır? MEB Başvuru Ekranı Giriş Tekno Kenar

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 20 bin öğretmen alımı ile ilgili işlemlere resmen başlandı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen atama işlemlerinde adayların başvuru yapabileceği belirtilirken atamaların 9 Ekim tarihinde gerçekleştirileceği açıklandı. Bu nedenle en kısa süre içerisinde tercih işlemlerinin yapılması gerekirken yapılacak işlemler sonucunda ilk atama hakkında tüm detaylar netleşmiş olacak.

20 Bin Öğretmen Ataması Yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak olan kadınlar ile birlikte 20 bin öğretmen daha eğitime kazandırılmış olacak.  Öğretmenlerin sözleşmeli olarak alınacağı ve aynı zamanda Doğu bölgelerinde görevlendirileceği öğrenilirken yeni öğretmen ataması sonrasında pek çok bölgedeki öğretmen açığı da giderilmiş olacak.  9 Ekim tarihinde yapılacak bu atamaların ardından öğretmenlerin kısa süre içerisinde yeni görev yerine giderek görevine başlamasına gerekecek.

5 Bin Dershane Öğretmeni Alınacak

20 bin sözleşmeli öğretmenin 5000 tanesinin dershane öğretmenleri arasından yapılacağı belirtildi. Tercihlerin Milli Eğitim Bakanlığı internet sitesi üzerinden yapılacağı ifade edilirken ilk atama ekranında yer alan tercih formunun doldurulması yeterli olacak.  Öğretmenler görev alabilmek adına 20 farklı tercih yapabilecek. Tercih yapılması için son süre ise 7 Ekim Cuma günü.

Ayrıca 20 tercihin hiç biri tutmayan öğretmenler tercih dışında da yerleşmek istemesi halinde formdaki özel alanı işaretleyerek atanma şansını daha da arttırabilecek.

Sözleşmeli Öğretmen Atama Tercihleri Nasıl Yapılır? MEB Başvuru Ekranı Giriş Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Sözleşmeli Öğretmen Atama Tercihleri Nasıl Yapılır? MEB Başvuru Ekranı Giriş Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün