Alexa

Spotify Müzik Etkinliği Başlatıyor

Apple, geçtiğimiz gün geleneksel konserlerini sonlandırırken, yerine Spotify müzik etkinliği geçiyor.

Spotify Müzik Etkinliği Başlatıyor
Spotify Müzik Etkinliği Başlatıyor Tekno Kenar
Bu içerik 1827 kez okundu.

Geçtiğimiz hafta Apple cephesinden bir açıklama gelmişti ve 2007’den beri geleneksel olarak devam ettirilen Apple Müzik Festivali’nin sonlandığı duyurulmuştu. İngiltere’de düzenlenen konserlerin bitişi büyük üzüntü yaratırken, diğer yandan Spotify’den ‘teselli ikramiyesi’ geldi. Başarılı müzik uygulaması, bu yıl Who We Be adlı kendi müzik etkinliklerini başlatacak.

Biletler Paralı Olacak

Who We Be müzik festivalinin adı, Spotify’deki 143 bin aboneli popülar oynatma listesinden ötürü konuldu. Etkinlik ilk olarak 30 Kasım 2017’de Alexandra Palace’da başlayacak ve biletler de 11 Eylül tarihinde satılmaya başlanacak.

Etkinlik biletleri 45 dolardan satışa çıkacak ve satın alanlar Bugzy Malone, Cardi B, Dizzee Rascal, Giggs, J Hus ve Stefflon Don gibi sanatçıları canlı olarak dinleyebilecekler. Muhtemelen bu canlı performanslar da o sırada kayıt edilecek ve daha sonra Spotify’da orijinal içerik olarak paylaşılacak. Konseri canlı olarak izleyemeyenler için de bu hoş bir fırsat olacak.

Apple da Ters Yönde Hareket Ediyor

Bu sırada Apple da tam tersi bir yönde hareket ediyor. Kaliforniya’nın teknoloji devi, 10 yıldır Londra’da bir müzik festivali düzenliyordu. İlk başta adı iTunes Festival olan etkinlikler, daha sonra Apple Music Festival olarak adlandırılmıştı. Apple, canlı performansları etkinlikten sonra iTunes üzerinde dağıtıyordu.

Son zamanlarda Apple doğrudan sanatçılarla ortaklık kuruyordu. Örneğin 2016 yılında Taylor Swift’in özel konser videolarını yayınlamışlardı. Görünüşe göre Apple’ın stratejisi değişiyor ve artık bu tip etkinliklere daha çok sponsor olacaklar.

Spotify Müzik Etkinliği Başlatıyor Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Spotify Müzik Etkinliği Başlatıyor Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Red Dead Redemption ve Gears of War 2 Xbox One X İçin 4K Yayınlandı
Red Dead Redemption ve Gears of War 2 Xbox One X İçin 4K Yayınlandı
Out Of The Park Baseball 19 Çıktı
Out Of The Park Baseball 19 Çıktı