Tekno Kenar

  Steam Dolar kuruna daha fazla dayanamadı ve zam yapacak!

  Dolar kurunda yaşanan hızlı yükselme dengeyi sağlamaya çalışan Steam’ı bile çaresiz bıraktı ve Steam zam yapmaya karar verdi!

  Steam Dolar kuruna daha fazla dayanamadı ve zam yapacak!

  Steam dolar kurunun yükselmesine daha fazla dayanamadı ve zam yapmaya karar verdi. Yıllardır dolar kuru farkına karşı çok güçlü bir duruş gösteren Steam kurun çok hızlı bir şekilde artış göstermesi nedeniyle zam yapma kararı aldı.

  Dolar kurunda yaşanan hızlı yükselme dengeyi sağlamak isteyen Steam’ı bile çaresiz bıraktı. Ani ve sert yükseliş ile Steam’da oyunlara zam yapmak zorunda kalacak. Steam uzun süredir Türkiye pazarında dolar kurunu sabitleyerek oyun satışı yapıyordu. Ancak kısa vadede kurun çok hızlı yükselmesi Steam gibi bir devin bile çaresiz kalmasına neden oldu. Türk oyuncuların çok sık alışveriş yaptığı ve kahraman ilan edilen Steam, dolar kuru böyle artış göstermeye devam ederse oyunlara zam yapmak zorunda kalacak.

  Steam Dolar kurunu sabitlemişti

  Türkiye pazarında çok uzun süredir hizmet veren Steam dolar kurunu 1,5 TL gibi bir rakama sabitleyerek oyuncuların kahramanı olmuştu. 2014 yılında TL’ye geçen Steam o dönem 2 TL olan dolar kurunu yok saymıştı.

  Ancak doların çok hızlı yükselmesi ve 1 doların 6,4 TL olması nedeniyle Steam’ın da zam yapabileceği söylenmeye başladı. Steam zam politikasını hayata geçirse bile kesinlikle 6,4 TL’den daha az bir rakam olacak. İlerleyen günlerde Steam oyunlara zam yapacak mı? Yaparsa da dolar kurunu ne kadardan ayarlayacak göreceğiz.

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  Steam Dolar kuruna daha fazla dayanamadı ve zam yapacak! başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Steam Dolar kuruna daha fazla dayanamadı ve zam yapacak! başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Steam Dolar kuruna daha fazla dayanamadı ve zam yapacak! başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?