Tekno Kenar

  Sürücüsüz otomobil bir insanın hayatını kurtardı

  Son yıllarda oldukça tartışılan sürücüsüz otomobiller sonunda bir işe yaradı diyebileceğimiz türden olaya imza attı.

  Sürücüsüz otomobil bir insanın hayatını kurtardı

  Sürücüsüz otomobil üreticisi Tesla başına gelen olaylardan dolayı bir türlü seri üretime geçemedi. Son olarak yaşanan iki kazanın ardından ise Amerika’da sürücüsüz otomobil üretimi ile ilgili inceleme başlattı. Sürücüsüz otomobil ile başı dertte olan Google şirketi de var. Kendi halinde boş halde ilerleyen araç bir kamyonete çarpmıştı. Henüz bu sektöre tamamen çözüm bulamayan üreticiler yine de vazgeçmiyor. Kendiliğinden giden araçların sorunsuz bir şekilde ilerleyebilmesi ve her tehlikeyi atabileceği teknolojiyi eminim ki kısa süre içerisinde birçoğumuz görecektir. Çünkü bu asırda teknoloji çok hızlı ve gelişerek ilerliyor.

  Hastaneyi rotaya ekledi ve hayatı kurtuldu

  Amerika’da yaşayan Joshua Neally yolda X model Tesla sürücüsüz otomobiliyle ilerlerken bir anda rahatsızlandı. Bunun üzerine hemen otomobiline en yakındaki hastanenin rotasını girerek kontrolü aracına bıraktı. Hiçbir sorun yaşamadan hastaneye ulaştı. Burada ise hemen görevliler tarafından müdahalede bulunulan adamın durumu iyi. Akciğer damarlarının tıkandığı belirtilen hastanın eğer yetiştirilmeseydi sonucunun ölüm olabileceği ifade edildi.

  Sürücüsüz otomobil bir insanın hayatını kurtardı başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Sürücüsüz otomobil bir insanın hayatını kurtardı başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Sürücüsüz otomobil bir insanın hayatını kurtardı başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?