Tekno Kenar

  Suudi Arabistan’da ilk Apple Store açılıyor

  Suudi Arabistan’da 2019 yılında ilk defa Apple Store açılmış olacak.

  Suudi Arabistan’da ilk Apple Store açılıyor

  Reuters haber ajansı tarafından bugün yayınlanan bilgilere göre, 2019 yılında Suudi Arabistan’da bir Apple Store açılacak ve Apple ile Suudi devleti arasındaki anlaşma da önümüzdeki yılın şubat ayında resmen gerçekleşecek. Bu karar aslında normal gelebilir fakat birçok kişi tarafından şaşkınlıkla karşılandı çünkü Suudi Arabistan, uzun bir dönem boyunca ülkeye Apple ya da benzeri teknoloji şirketlerinin girmesine izin vermemişti. Buna rağmen, ham petrol fiyatlarındaki düşüş sebebiyle Suudi Arabistan’ın da yüksek teknoloji üreten firmalara karşı olan ilgisi arttı ve eskiye göre daha ılımlı bir hâle geldi.

  Hem Apple hem de Amazon Suudi Arabistan’a giriyor

  Ayrıca ülkenin genç Başbakanı ve prensi Muhammed bin Salman da teknoloji konusunda daha farklı görüşlere sahip. Hatta Apple’ın yanı sıra yakında Amazon’un da Arabistan’a giriş yapması bekleniyor.

  Böylece Suudi Arabistan’da bir ilk yaşanmış olacak ve ülkede Apple Store açılacak fakat ‘ilkler’ bu kadarıyla da sınırlı değil. Aynı zamanda bu hafta biterken Apple, Güney Kore’de de ilk Apple Store mağazasını açmış olacak ve en büyük rakibi Samsung’un karşısına, bu sefer de anavatanında çıkacak!

  Kısacası, Apple dünya çapındaki ağını genişletmeye ve farklı ülkelere açılmaya devam ediyor.

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  Suudi Arabistan’da ilk Apple Store açılıyor başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Suudi Arabistan’da ilk Apple Store açılıyor başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Suudi Arabistan’da ilk Apple Store açılıyor başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?