Alexa

Tayland Kripto Para Kullanımını Durdurmak İçin Çalışıyor

Tayland Hükümet Yetkilileri Kripto Paraların Önüne Geçmek İçin Yeni Düzenlemeler Getirecek.

Tayland Kripto Para Kullanımını Durdurmak İçin Çalışıyor
Tayland Kripto Para Kullanımını Durdurmak İçin Çalışıyor Tekno Kenar
Bu içerik 2474 kez okundu.

Tayland’daki finansal kurumlar, çıkan son düzenlemelerin ülke içindeki kripto para kullanımını engelleyemediği kararına vardı. Bu durumu değiştirmek isteyen ilgili bakanlıklar, bu ay içinde tekrar yeni dijital para düzenlemesi için bir araya gelecek ve yeni karar alınacak.

Kripto Paraların Önüne Geçilemiyor

Tayland Ekonomi Bakanı Apisak Tantivorawong da konuya ilişkin açıklama yaparken, hükümet olarak dijital para kullanımını yasaklamayacaklarını fakat ticaretini kontrol altında tutmak için bir ay içinde yeni düzenlemeler getireceklerini dile getirdi.

Yeni kripto düzenlemeleri için Tayland Güvenlik ve Borsa Komisyonu, Ekonomi Bakanlığı, Anti-Para Aklama Ofisi ve Tayland Bankası yöneticileri bir araya gelecek ve konuyu ayrıntılarıyla tartışarak çözüm yolu arayacaklar.

ICO’lar da Düzenlenecek

Tayland hükümeti aynı zamanda halka arz işlemleri üzerinde de düzenleme yapacak. Ülkenin maliye bakanı, Tayland’daki fintech sektörünün gelişmesi için kripto para birimleri ve ICO’ların düzenlenmesi gerektiğini savundu.

Kısacası Tayland önümüzdeki dönemde kripto paralarla ilgili epey düzenleme yapacak ve kontrolü eline almaya çalışacak. Dünya genelinde kripto para kullanımı yaygınlaştıkça aslında hükümetlerin de bu tip adımlar atması kaçınılmaz oluyor. Bakalım gelecekte Türkiye’de de benzer çalışmaları görecek miyiz?

Tayland Kripto Para Kullanımını Durdurmak İçin Çalışıyor Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Tayland Kripto Para Kullanımını Durdurmak İçin Çalışıyor Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Red Dead Redemption ve Gears of War 2 Xbox One X İçin 4K Yayınlandı
Red Dead Redemption ve Gears of War 2 Xbox One X İçin 4K Yayınlandı
Out Of The Park Baseball 19 Çıktı
Out Of The Park Baseball 19 Çıktı