Tekno Kenar

  Tayland kripto para kullanımını durdurmak için çalışıyor

  Tayland hükumet yetkilileri kripto paraların önüne geçmek için yeni düzenlemeler getirecek.

  Tayland kripto para kullanımını durdurmak için çalışıyor

  Tayland’daki finansal kurumlar, çıkan son düzenlemelerin ülke içindeki kripto para kullanımını engelleyemediği kararına vardı. Bu durumu değiştirmek isteyen ilgili bakanlıklar, bu ay içinde tekrar yeni dijital para düzenlemesi için bir araya gelecek ve yeni karar alınacak.

  Kripto paraların önüne geçilemiyor

  Tayland Ekonomi Bakanı Apisak Tantivorawong da konuya ilişkin açıklama yaparken, hükumet olarak dijital para kullanımını yasaklamayacaklarını fakat ticaretini kontrol altında tutmak için bir ay içinde yeni düzenlemeler getireceklerini dile getirdi.

  Yeni kripto düzenlemeleri için Tayland Güvenlik ve Borsa Komisyonu, Ekonomi Bakanlığı, Anti-Para Aklama Ofisi ve Tayland Bankası yöneticileri bir araya gelecek ve konuyu ayrıntılarıyla tartışarak çözüm yolu arayacaklar.

  ICO’lar da düzenlenecek

  Tayland hükumeti aynı zamanda halka arz işlemleri üzerinde de düzenleme yapacak. Ülkenin maliye bakanı, Tayland’daki fintech sektörünün gelişmesi için kripto para birimleri ve ICO’ların düzenlenmesi gerektiğini savundu.

  Kısacası Tayland önümüzdeki dönemde kripto paralarla ilgili epey düzenleme yapacak ve kontrolü eline almaya çalışacak. Dünya genelinde kripto para kullanımı yaygınlaştıkça aslında hükumetlerin de bu tip adımlar atması kaçınılmaz oluyor. Bakalım gelecekte Türkiye’de de benzer çalışmaları görecek miyiz?

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  Tayland kripto para kullanımını durdurmak için çalışıyor başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Tayland kripto para kullanımını durdurmak için çalışıyor başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Tayland kripto para kullanımını durdurmak için çalışıyor başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?