Tekno Kenar

  Teknosa 98 şubesini kapattırıyor işte sebebi

  Sabancı Holding bünyesinde bulunan Teknosa birçok şubesini kapatma kararı aldı.

  Teknosa 98 şubesini kapattırıyor işte sebebi

  Teknosa mağazalarını bir bir kapatmaya başladı

  Yeni yapılanma planını devreye sokacağı iddia edilen şirket buna benzer bir hamleyi daha önce de yapmıştı. 2014 yılında 81 ilde de mağaza anlayışı ile devam firma son şubesini Şırnak Cizre’ye açarak 310 şubeye ve hedefindeki 81 il sayısına ulaşmıştı. Fakat sonrasında ise kâr getirmeyen farklı illerinde aralarında bulunduğu 22 mağazasını kapattı. Bir sonraki yıl ise tekrar mağazalar açmaya devam ederek toplam şube sayısını 300’e çıkardı. Ama bu yine bir yapılanma planına girerek tekrar kâr etmeyen şubeleri kapatma kararı aldı.

  30 Eylül’ e kadar 76 şubesini kapatmayı düşünen firma şimdiden 12 mağazasını kapattı. Kapatılan şubeler arasında İstanbul’da bulunmakta. Tekrar yeni bir konseptle karşımıza çıkması beklenen Teknosa’nın ilerleyen yıllarda nasıl bir atılım yapacağı merak konusu.

  Şirket şubelerine açarken biraz daha dikkatli olmalı ve fizibilite çalışmalarına ağırlık vermeli. Son 3 yıllık sürede bu yıl içerisinde kapatacağı mağazalar ile 98 şubesini kapatmış olacak. Bu sayı firmaya ağır gelebilir. Çünkü bu şubeleri açmak belli bir süre faaliyet göstermesi şirketin gider ve masrafını olumsuz yönde etkilemektedir.

  Teknosa 98 şubesini kapattırıyor işte sebebi başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Teknosa 98 şubesini kapattırıyor işte sebebi başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Teknosa 98 şubesini kapattırıyor işte sebebi başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?