Tekno Kenar

  Tesla Model 3 üretimi geçici olarak durduruldu

  Fabrika kısa süreliğine Tesla Model 3 üretmeyecek.

  Tesla Model 3 üretimi geçici olarak durduruldu

  Tesla Model 3 arabaların üretimi Fremont Kaliforniya’daki fabrikasında geçici olarak durduruldu. Firmanın daha uygun fiyatlı olan bu modeli böylece ikinci kez üretime ara vermiş oldu.

  Ara kısa sürecek

  Tesla CEO’su Elon Musk bu ayın başında Model 3 üretimiyle üretim hedeflerinin karşılanamadığını belirtmişti. İnternetteki bazı kaynaklara göre bu durdurma kararı 4 ya da 5 gün kadar sürecek. Çeşitli firma çalışanları da duruma dair konuşurken, bu durdurma kararının beklenmeyen bir şey olduğunu ve üretim başlayana kadar ev izni alacaklarını belirtti.

  Tesla ise durdurma kararının otomasyon sistemlerini geliştirme amaçlı olduğunu dile getirdi. Şubat ayında da benzer bir olay yaşanırken, firma yine aynı gerekçeyi göstermiş ve Bloomberg’e açıklamalarda bulunmuştu.

  Tesla’nın hedefi devam ediyor

  Elektrikli araba firmasının hedefi 2018’in ikinci çeyreği sonlanana kadar haftada 5000 Model 3s üretmek ve görünüşe göre bu geçici durdurma kararı hedefi etkilemeyecek. Yapılacak çeşitli geliştirmelerle Tesla uzun vadede bu hedeflerine ulaşabileceğini düşünüyor.

  Bakalım Tesla Model 3’ün yapay zekâsı ve otomasyon sistemi üzerinde ne gibi değişiklikler yapılacak?

  Tesla Model 3 üretimi geçici olarak durduruldu başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Tesla Model 3 üretimi geçici olarak durduruldu başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Tesla Model 3 üretimi geçici olarak durduruldu başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?