Torrentin Amiral Gemileri Tek Tek Kapanıyor!

Torrent denilince akla ilk gelen siteler tek tek kapanmaya başladı. Peki, şimdi ne olacak?

Torrentin Amiral Gemileri Tek Tek Kapanıyor!
Torrentin Amiral Gemileri Tek Tek Kapanıyor! Tekno Kenar

Torrent konusunda ilk hamle KickAssTorrents ile atılırken, KickAssTorrents sitesine yönelik yapılan operasyonlar ile birlikte sitenin sahibi de tutuklanmıştı. Hakkında ciddi suçlamalar bulunan KickAssTorrents sahibi için ağır bir cezanın verilmesi beklenirken, KickAssTorrents etkisi bitmeden büyük bir dev daha sistemlerini kapatma kararı almıştı.

uTorrentz Artık Yok!

KickAssTorrents’in ardından kapanan ikinci site uTorrentz olurken bu iki sitenin de günlük giriş sayısı oldukça fazlaydı. Sistemlerin kapatılması bu konuda torrente ağır bir darbe verirken, bu iki siteye bir tane daha eklendi.   

TorrentHound Da Listeye Eklendi!

Torrent dünyasının önemli siteleri arasında yer alan diğer bir site TorrentHound da listeye eklenirken, sitenin yayın hayatına son verdiği açıklandı. Finito mesajı ile alınan kararı kullanıcılarına duyuran torrent sitesi bundan sonra tarihin tozlu sayfalarındaki yerini alacak. 2007 yılında kurulduktan sonra kısa süre içerisinde yüksek bir kullanıcı sayısına ulaşmayı başaran Torrenthound, torrent konusunda en iyi alternatiflerden birisi olarak görülüyordu. Üstelik güvenli ve basit ara yüzü üzerinden kolay bir şekilde torrent içeriklere ulaşılmasını sağlayan TorrentHound’un kapatılması, sektör devlerinin tek tek bu alandan çekilme kararı alabileceğini de gösterdi.  Şu anda geriye ThePirateBay ve ExtraTorrent gibi siteler kalırken, bu sitelerin akıbeti de merak ediliyor.

Önümüzdeki günlerde yeni önlemler ve düzenlemeler ile birlikte bu sitelere yönelik de önemli yaptırımlar uygulanabilir.

Torrentin Amiral Gemileri Tek Tek Kapanıyor! Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Torrentin Amiral Gemileri Tek Tek Kapanıyor! Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün