Toyota’nın Yeni Japon Taksisi İkon Olmak İstiyor

Toyota Yeni Japon Taksisini Uluslararası Arenada Görmek İstiyor.

Toyota’nın Yeni Japon Taksisi İkon Olmak İstiyor
Toyota’nın Yeni Japon Taksisi İkon Olmak İstiyor Tekno Kenar
Bu içerik 2324 kez okundu.

Japonya’da Toyota yapımı yeni bir taksi tanıtılırken, otomobil için Japan Taxi (Japonya Taksisi) adı uygun görüldü. Üst kısmında da Jpn Taxi yazan araç şimdiden Uzakdoğu ülkesinin yollarında görülürken, tasarımı Londra’nın meşhur siyah taksilerini andırıyor.

Japon Taksisinin Japonya’ya Özgü Olması İsteniyor

Toyota’nın yeni taksisi aslında ‘ikon’ olması amacıyla yapıldı. Nasıl ki Londra siyah taksileriyle ya da New York sarı taksileriyle tanınıyorsa, Japonya’da aynı şekilde taksi ulaşımı denilince bu aracın akla gelmesi isteniyor. 2020 yılına kadar Tokyo’da kitlesel kullanıma ulaşması beklenen araç, herkes için mobilite sunarken aynı zamanda yaşlı insanlara ve engellilere de hitap edecek.

Yeni taksinin tasarım konusundaki bir diğer amacı ise çevre dostu olmak. Bunun için hybrid güç aktarımı kullanırken, kapıları da düz ve alçak şekilde tasarlandı. Sürücünün kapıları otomatik olarak açıp kapamasına imkan tanındı. Bu sayede özellikle bavul taşıyan yolcuların işi kolaylaştırılırken, iç tasarım da tekerlekli sandalye kullananlar için özel olarak tasarlandı.

Japon Taksisi İçin Hedef Olimpiyat Oyunları

Toyota, 2020 yılında düzenlenecek olan Olimpiyat Oyunlarına kadar en azından 10 bin adet Japon Taksisinin yollarda olmasını hedefliyor. Bu sayede hem ülkedeki taşımanın çehresi değişecek, hem de Japonya’ya kendine özgü bir anlam daha katılacak.

Toyota’nın Yeni Japon Taksisi İkon Olmak İstiyor Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Toyota’nın Yeni Japon Taksisi İkon Olmak İstiyor Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Vampyr 5 Haziran’da Çıkacak
Vampyr 5 Haziran’da Çıkacak
Nokia Amiral Gemisinde 5 Kamera Lensi Olabilir
Nokia Amiral Gemisinde 5 Kamera Lensi Olabilir