Türk Mucit Görünmez Ekran İcat Etti!

Diyarbakır, Bismil'de yaşayan cep telefonu tamircisi Celal Göger, sadece çipli bir gözlük yardımıyla görünür hale gelen bir telefon ekranı icat etti.

Türk Mucit Görünmez Ekran İcat Etti!
Türk Mucit Görünmez Ekran İcat Etti! Tekno Kenar

Diyarbakır, Bismil'de yaşayan 40 yaşındaki cep telefonu tamircisi Celal Göger, başarılı bir teknolojik buluşa imza attı. Göger, cep telefonları için görünmez ekran icat etti. Türk mucitin bulduğu ekran sadece çipli bir gözlük yardımıyla görünür hale geliyor.

"BİLİMLE ANILSIN."

Celal Göger, geliştirdiği ekranın ilk kez bir toplu taşıma aracında aklına geldiğini ifade etti. Göger toplu taşıma aracında maillerini okurken çevresindekilerin de telefonun ekranına baktığını ve bundan rahatsızlık duyduğunu söyledi. Bunun sonucunda görünmez bir ekran geliştirme fikri aklına gelen Türk mucit, projesi üzerinde hemen çalışmaya başladı. Yaklaşık 4 aylık çalışmanın ardından Göger, üzerinde çalıştığı ekranı tamamladı. Türk mucitin geliştirdiği ekran çıplak gözle bakıldığında görünmüyor. Ekran sadece özel olarak geliştirilmiş çipli bir gözlükle bakıldığında görünür hale geliyor.

TAKDİR EDİLDİ

Buluşunu tamamlamasının ardından açıklamalarda bulunan 40 yaşındaki Celal Göger, yaşadığı şehir Diyarbakır'ın artık terörle değil, bilimle de gündeme gelmesini istediğini ifade etti. Göger geliştirdiği özel ekran ve sarf ettiği sözlerle herkesin takdirini topladı.

Türk Mucit Görünmez Ekran İcat Etti! Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Türk Mucit Görünmez Ekran İcat Etti! Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün