Türkiye, Yeni Uydu Çalışmalarını Başlattı

Türkiye’nin yeni uyduları olacak Türksat 5A ve 5B uydularının ihale süreci 2 aya tamamlanacak.

Türkiye, Yeni Uydu Çalışmalarını Başlattı
Türkiye, Yeni Uydu Çalışmalarını Başlattı Tekno Kenar

Yeni Uydular Türksat 5A ve Türksat 5B

Ulaştırma ve Denizcilik Bakanı Ahmet Arslan, Türkiye’nin yeni uyduları için çalışmaların başladığını duyurdu. Yeni uydularımızda yerli katkının mümkün odukça fazla olacağına değinen Arslan, Türksat 5A ve Türksat 5B için ihalelerin 2 aya kadar sonuçlanacağını duyurdu. Ulaştırma ve Denizcilik Bakanı Ahmet Arslan’ın açıklamasına göre, içinde bulunduğumuz senenin son çeyreğinde Türksat 5A ve Türksat 5B’nin sözleşleşmeleri tamamlanacak. Önümüzdeki senenin sonuna kadar da yeni uyduların projeleri tamamlanacak. Projelerin tamamlanmasının ardından ise yeni uydularımızın yapımına başlanacak.

Hedef Yine 2023

Ulaştırma ve Denizcilik Bakanı Ahmet Arslan, Türksat’ın dünyada ilk 20 uydu oparatörü arasında olduğunu söyledi.  Bakanlık olarak hedeflerinin, 2023 yılında, uydu operatörleri arasında dünyada ilk 10’da olmak olduğunu belirtti.

Uzay Sistemleri Entegrasyon ve Test Merkezi’nde (USET) yapım çalışmaları süren Türkiye’nin ilk uydusu Türksat 6A’nın yapımının 2019 yılı sonuna kadar bitecek ve uzaya fırlatılacak.

Bakan Arslan, Türksat 5A ve Türksat 5B’nin ihalelerinin çok başarılı bir şekilde devam ettiğini ve dünyanın en iyi uydu şirketlerinden teklif aldıklarını vurguladı.

Türkiye, Yeni Uydu Çalışmalarını Başlattı Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Türkiye, Yeni Uydu Çalışmalarını Başlattı Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün