Tekno Kenar

  Türkiye’de çocukların yüzde 60’ı akıllı telefon kullanıyor

  Dünya genelinde yapılan bir araştırmaya göre sosyal medya kullanım yaşı her geçen gün düşüyor!

  Türkiye’de çocukların yüzde 60’ı akıllı telefon kullanıyor

  Yapılan araştırmaya göre Türkiye’de ki çocukların yüzde 59’u akıllı cihaz kullanıyor. 6-15 yaş grubu arasındaki çocukların büyük kısmı akıllı telefon kullanıyor.

  6 – 15 grubu çocukların %59’u akıllı telefon kullanıyor. Ayrıca araştırma sonuçlarına göre aynı yaş gurubunun %42’si tablet ve %40 bilgisayar kullanıyor. Yapılan araştırmalara göre çocukların cihaz sahipliği ve sosyal medya kullanımı araştırması 15 ilde yapıldı.  Araştırmalara göre 6-15 yaş grubu çocukların akıllı telefon bilgisayar ya da tablet kullanıcısı olduğu öğrenildi. Yine bu çocukların çok büyük bir kısmı sosyal medyayı kullanıyor.

  Çocukların büyük kısmı sosyal medya kullanıyor

  Bütün dünyada sosyal medya kullanımı oldukça aktif bir şekilde devam ediyor. Dünya genelinde yapılan bir araştırmaya göre sosyal medya kullanım yaşı da her geçen gün düşüyor.

  Bu durum Türkiye için de geçerli, sosyal medyada anne ve babalara göre ise çocuklar sadece video izlemek için kullanıyor. Sadece sosyal medya üzerinde arkadaşları ile iletişime geçiyor sanıyorlar. Çocukların büyük bir kısmı video izlemek için sosyal medyayı kullansa da yüzde 64 oranında video paylaşmak ve oyun oynamak için sosyal medya kullanan çocuklar da var.

  Çocuklar için akıllı cihaz kullanımı her ne kadar normal gibi görünse de, 10 ve altındaki yaş grubundaki çocuklar için çok ciddi zararlara yol açabilir. Uzmanlar gelişim ve zihinsel sağlık için akıllı cihaz kullanımının kısıtlanması gerektiğini düşünüyor.

  Türkiye’de çocukların yüzde 60’ı akıllı telefon kullanıyor başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Türkiye’de çocukların yüzde 60’ı akıllı telefon kullanıyor başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Türkiye’de çocukların yüzde 60’ı akıllı telefon kullanıyor başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?