Tekno Kenar

  Türkiye’de e-ticaret’in kötü günleri başladı

  Türkiye’nin önemli e-ticaret sitelerinden ve mağazaların e-ticaret yapabilmesini kolaylaştıran incir.com kapandı.

  Türkiye’de e-ticaret’in kötü günleri başladı

  Ülkemizde son yıllarda internet girişimciliği, dönemeçli zamanlardan geçiyor. Oldukça inişli-çıkışlı olan Türkiye’deki internet girişimciliği sayesinde, çok yeni girişimlerin yıldızı birden parlarken, bazı çok başarılı girişimlerin yıldızı da sönebiliyor.

  Ülkemizde kısa sürede yükselen ve satıcıların fazla masrafa girmeden e-ticaret sitesi oluşturabildiği incir.com, faaliyetlerini durdurmak zorunda kaldı. Anlaşılan o ki, son aylar incir.com için pek de iyi geçmedi. Ardı ardına gelen e-ticaret sitelerinin kapanma haberlerinden sonra bu kez de e-ticaret sitelerinin kurumunu kolaylaştıran incir.com’un faaliyetlerini durdurduğunun haberi geldi.

  Neden kapandı?

  Webrazzi’nin yayınladığı habere göre, incir.com, son dönemde yatırım arayışı içerisindeydi. Aradığı yatırımlardan bir kısmını 18 Temmuz’da imzalamak için sözleşmişlerdi. Fakat 15 Temmuz olaylarından sonra bu yatırımı sağlayamadılar. OHAL dolayısıyla da iflas erteleme isteğinde bulunamayan incir.com, çareyi faaliyetlerini durdurmakta buldu. Edinilen bilgiler, incir.com’un 20.000 mağazaya ulaştığı yönündeydi.

  Türkiye’de e-ticaret’in kötü günleri başladı başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Türkiye’de e-ticaret’in kötü günleri başladı başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Türkiye’de e-ticaret’in kötü günleri başladı başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?