Türkiyeye Gelecek F-35 ‘ in Montajına Başlandı

Yeni nesil savaş uçağı olan F-35 ‘in Türkiye için verilecek olan montajına başlandı.Artık daha güçlü olacak F-35 yeni nesil savaş uçağı ile ordumuz.

Türkiyeye Gelecek F-35 ‘ in Montajına Başlandı
Türkiyeye Gelecek F-35 ‘ in Montajına Başlandı Tekno Kenar

Her geçen zaman başka başka icatlar gelişiyor bu icatlar hayatımızı çok kolaylaştırıyor veya bazen olumsuzluklarda oluyor.Savaş uçakları olarak türkiye F-16 ların bi üstü olacak F-35 Yeni nesil savaş uçağımız gücümüze güç katacak.

 

F-35 De Türkiye İmzası

Uçakda türkiye imzasıda var çünkü Kale Havacılık ın  F-35 in 400 parçasını üreterek destek verecek.Yeni nesil en gelişmiş F-35 savaş uçağımızın Montajına Amerikada başlandı.

Türkiyeye Gelecek F-35 ‘ in Montajına Başlandı

Dünyanın çok önemli savunma projesinden olan Müşterek Taaruz Uçağı Programı çevresinde geliştirilen F-35 ‘ in ana sorumlusu ise Lockheed Martin,Türkiye’ye teslim edilecek ilk uçağın montajına Amerika nin Marietta kentindeki merkezinde düzenlenen törenle  başladı.

Yeni Nesil Savaş Uçağımız F-35

Sistemi ve dizaynı ile dünya havacılık geçmişinde çok önemli yepyeni bir sayfa açan F-35’e ,Kale Grubu şirketlerinden Kale Havacılık, çok önemli tedarikcilerden biri olarak katkı verdi.Savunma sanayisi projesinde 2004 yılından bu yane yer alan Kale Havacılık, Türkiye için üretilen ilk uçakta,400 değişik kanat,kokpit parçaları,gövde ve montaj gruplarıyla katkı sağlıyor.

Yeni nesil savaş uçağı F-35 lerin F-16 ve F-18 gibi savaş uçaklarından dört kat daha etkili olduğu söyleniyor.F-35 geleceğin 40 yılın yeni nesil savaş uçağı olması söyleniyor.Türkiye dahil 9 ülke ortak üretiyor bunlar : Türkiye,Avustralya,Kanada,Danimarka,İtalya,Hollanda,Norveç,İngiltere ve Almanya.En önemli özeliği olarak radara yakalanmaması en dikat çekici özeliği.

İşte türkiye için yapılan F-35 Savaş uçağımızın videosu 

Türkiyeye Gelecek F-35 ‘ in Montajına Başlandı Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Türkiyeye Gelecek F-35 ‘ in Montajına Başlandı Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün