Tekno Kenar

Türkler tarafından yapılan bu oyunun ismi Karagöz!

Geçtiğimiz günlerde Türkler tarafından yapılan uygulama, Android Markette yerini aldı. Ücretsiz olarak piyasaya çıkan bu oyun hem eğlendiriyor, hem öğretiyor.

Türkler tarafından yapılan bu oyunun ismi Karagöz!

Karagöz oyunu

Yolculuk esnasında, ders aralarında, geceleri uyku tutmadığında hatta ve hatta bazen araç kullanırken uzun kırmızı ışıklarda bile oynadığımız mobil oyunlara, bir yenisi daha ekleniyor. Üstelik bu oyun Türkler tarafından yapıldı. Büyük ilgi toplayacağını tahmin ettiğimiz kelime oyunu, ismini de Türk gölge oyunlarımızdan olan Karagöz’den alıyor. Karagöz tıpkı Candy Crush şeklinde, doğru kelimeleri bildikçe kelimeler patlıyor ve yukarıdan yeni harfler geliyor. Çocukluğumuzun vazgeçilmez oyunu olan Tetris’e de benzeyen oyunumuz, bizleri hem eğlendirmeyi hem de bizlere yeni kelimeler öğretmeyi hedeflemekte. Bizlere kazandırabileceği kelime havuzunda tam 50 bin adet kelime mevcut. Bir zamanlar hepimiz, eve giren yeni gazetenin hemen bulmaca kısmına geçip babamızdan önce çözmeye çalışmışızdır. Bu oyunda tıpkı bulmaca gibi işlemekte, ek olarak ise sizlere çapraz, düz, yan ve ters olarak ilerleme imkânı sunmakta. Aynı zamanda arkadaşlarınızla da online olarak oynayabileceğiniz oyun, can gönderip can isteme özelliğine sahip. Candy Crush’ın belki de bu kadar duyulmasını, “canım bitti oyun oynayamıyorum, bana enerji yollar mısın?” cümlesi sağlamıştır. Türk yazılım grubu olan Eflatun tarafından geliştirilen Karagöz hem iOS hem de Android ile uyumlu. Üstelik ücretsiz.

[Toplam:2    Ortalama:5/5]

Türkler tarafından yapılan bu oyunun ismi Karagöz! başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
Türkler tarafından yapılan bu oyunun ismi Karagöz! başlıklı haberimizde 0 yorum var.

Türkler tarafından yapılan bu oyunun ismi Karagöz! başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?