Twitter Ve Facebook Hesabım'a Kimler Giriş Yapıyor?

Günümüzde hayatımızın önemli bir yerini ayrıdığımız Facebook ve Twitter artık banka hesaplarımız gibi özel hesaplarımız haline geldi.Günlük konuşmalar, iş konuşmaları gibi her görüşmemizi yazılı bir şekilde Facebook ve Twitter üzerinden yapıyoruz. Peki bu kişisel ağlarımızın şifresinin öğrenildiğini başkalarının girdiğini nereden anlayacağız?

Twitter Ve Facebook Hesabım'a Kimler Giriş Yapıyor?
Twitter Ve Facebook Hesabım'a Kimler Giriş Yapıyor? Tekno Kenar

Twitter günümüzde yapmış olduğu güncellemeler sayesinde anlık durum paylaşma özelliğinin yanı sıra fotoğraf, gif, video paaylaştığımız bir platform haline geldi. Bunun  yanı sıra takipçilerimizle özel olarak direct message özelliği ilede konuşabiliyoruz. Tıpkı diğer sosyal ağlarda olduğu gibi Twitter hesabımızında başkası tarafından kullanılmasını istemeyiz. Peki Twitter hesabımıza başkalarının girip girmediğini nasıl anlayacağız?

Twitter hesabımıza giriş yaptıktan sonra ayarlar kısmına ardından Twitter verilerinin yolunu takip edin kısmına tıklıyoruz. Bu kısımda sizden twitter hesabınızın şifresi istenecek giriş yaptıktan sonra Twitter hesabınızla ilişkili tüm cihazları ve izin verdiğiniz üçüncü parti araçları görüyor olacaksınız. Hesabınıza bir başkasının girip girmediğini anlamak için Twitter.com ibaresini arayınız.


FACEBOOK HESABIMA BAŞKASI GİRİŞ YPIYOR MU?


Facebook hesabınız sizin için çok daha özel biliyoruz. Sadece fotoğraf, video ve anlık güncellemeler yapmakla kalmıyor. Kendinize ait klasörler yapıp fotoğraflaarını arşivliyor gerek özel özel yaşamınızla gerek ise iş hayatınızla ilgili mesajlaşmalar yapıyorsunuz. Facebook şifrenizin bir başkası tarafından bilindiğini öğrenmek için ise, Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra ayarlar ve güvenlik kısmnına tıklıyorsunuz. Buradan düzenle kısmına tıkladığınızda ise hesabınıza giriş yapan tüm oturumları göreceksiniz. Eğer sizin açtığınız oturumlar dışında aksi bir durum var ise tüm etkinliği sonlandır kısmından Facebook hesabınızda aktif olan tüm oturumları kapatabilir veya oturumlasrı tek tek sonlandırabilirsiniz.
Eğer başkalarının giriş yaptığından artık eminseniz izler için en güzel tavsiyemiz şifrenizi acil bir şekilde değiştimeniz ve kimse ile paylaşmamanız.

Twitter kategorisinde yayınlanmış, en çok okunan Twitter hesap silme başlıklı haberimiz ilginizi çekebilir!

 

Twitter Ve Facebook Hesabım'a Kimler Giriş Yapıyor? Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Twitter Ve Facebook Hesabım'a Kimler Giriş Yapıyor? Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün