Twitter’da 140 Karakter Sınırı Kalkıyor Mu? İşte Son Gelişmeler!

Twitter, uzun zamandan beri 140 karakter tartışmaları ile konuşulurken, yeni bir düzenlemeye gidileceği açıklandı.

Twitter’da 140 Karakter Sınırı Kalkıyor Mu? İşte Son Gelişmeler!
Twitter’da 140 Karakter Sınırı Kalkıyor Mu? İşte Son Gelişmeler! Tekno Kenar

Twitter’ın ilk çıktığı günden itibaren mesajlara 140 karakter sınırını kaldırmaması, pek çok kullanıcı için eleştiri alan noktalardan birisi olmuştu. Bugüne kadar pek çok tartışma yapılmasına karşın Twitter yönetimi tarafından bu konuda herhangi bir düzenlemeye gidilmeyeceği ve 140 karakter sınırının kalacağı açıklanmıştı. Fakat gelen son bilgilerde bu sınırda bazı istisnaların olacağı açıklandı.

Düzenleme Geliyor!

Twitter için yapılacak yeni düzenleme ile birlikte artık 140 karakter konusunda daha esnek bir durum yaşanacak. Öyle ki kullanıcıların sadece yazdığı mesajlar sınırlamaya dahil edilecek. Mesajlar dışındaki fotoğraf, video, etiket, hashtag, Retweet gibi durumlar 140 karakter sınırlama içerisinde dahil edilmeyecek. Bu bakımdan 140 karakter sınırlaması kaldırılmamış olsa da sınırlama konusunda ciddi bir iyileştirme yapılmış durumda.

Kullanıcıları Sevindiren Gelişme

Özellikle kurumsal firma ya da haber siteleri için 140 karakterlik sınırlama ciddi bir sorun yaratırken, paylaşılan bağlantıların sınıra dahil edilmeyecek olması paylaşımların daha kolay bir şekilde yapılmasını sağlayacak. Bu konuda Twitter tarafından tarih bilgisi de verilirken, yeni özelliklerin 19 Eylül itibari ile etkin olacağı belirtildi.

19 Eylül’de Twitter Değişecek

19 Eylül tarihi itibari ile mobil güncellemeleri alacak ve ya masaüstü versiyonları kullanacak kişiler bu düzenlemeler doğrultusunda sosyal ağı kullanmaya başlayabilecek.

Esnetildi!

Alınan bu karar 140 karakterde rakamsal olarak bir değişiklik yapmasa da aslında ciddi bir esneklik getirdi. Bu bakımdan Twitter’da klasik haline gelen bir özelliğin de çağa ayak uydurduğu ve kullanıcı taleplerine karşı yenil düştüğü söylenebilir. Önümüzdeki günlerde aktif olacak bu özelikle sonrasında Twitter kullanım oranlarının nasıl değişeceği de görülebilecek. 

Twitter kategorisinde yayınlanmış, Twitter hesap silme başlıklı haberimiz bir çok okurumuz tarafından incelendi.

Twitter’da 140 Karakter Sınırı Kalkıyor Mu? İşte Son Gelişmeler! Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Twitter’da 140 Karakter Sınırı Kalkıyor Mu? İşte Son Gelişmeler! Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün