Tekno Kenar

  Twitter’da 140 karakter sınırı kalkıyor mu? İşte son gelişmeler!

  Twitter, uzun zamandan beri 140 karakter tartışmaları ile konuşulurken, yeni bir düzenlemeye gidileceği açıklandı.

  Twitter’da 140 karakter sınırı kalkıyor mu? İşte son gelişmeler!

  Twitter’ın ilk çıktığı günden itibaren mesajlara 140 karakter sınırını kaldırmaması, pek çok kullanıcı için eleştiri alan noktalardan birisi olmuştu. Bugüne kadar pek çok tartışma yapılmasına karşın Twitter yönetimi tarafından bu konuda herhangi bir düzenlemeye gidilmeyeceği ve 140 karakter sınırının kalacağı açıklanmıştı. Fakat gelen son bilgilerde bu sınırda bazı istisnaların olacağı açıklandı.

  Düzenleme geliyor!

  Twitter için yapılacak yeni düzenleme ile birlikte artık 140 karakter konusunda daha esnek bir durum yaşanacak. Öyle ki kullanıcıların sadece yazdığı mesajlar sınırlamaya dahil edilecek. Mesajlar dışındaki fotoğraf, video, etiket, hashtag, Retweet gibi durumlar 140 karakter sınırlama içerisinde dahil edilmeyecek. Bu bakımdan 140 karakter sınırlaması kaldırılmamış olsa da sınırlama konusunda ciddi bir iyileştirme yapılmış durumda.

  Kullanıcıları sevindiren gelişme

  Özellikle kurumsal firma ya da haber siteleri için 140 karakterlik sınırlama ciddi bir sorun yaratırken, paylaşılan bağlantıların sınıra dahil edilmeyecek olması paylaşımların daha kolay bir şekilde yapılmasını sağlayacak. Bu konuda Twitter tarafından tarih bilgisi de verilirken, yeni özelliklerin 19 Eylül itibari ile etkin olacağı belirtildi.

  19 Eylül’de Twitter değişecek

  19 Eylül tarihi itibari ile mobil güncellemeleri alacak veya masaüstü versiyonları kullanacak kişiler bu düzenlemeler doğrultusunda sosyal ağı kullanmaya başlayabilecek.

  Esnetildi!

  Alınan bu karar 140 karakterde rakamsal olarak bir değişiklik yapmasa da aslında ciddi bir esneklik getirdi. Bu bakımdan Twitter’da klasik haline gelen bir özelliğin de çağa ayak uydurduğu ve kullanıcı taleplerine karşı yenil düştüğü söylenebilir. Önümüzdeki günlerde aktif olacak bu özelikle sonrasında Twitter kullanım oranlarının nasıl değişeceği de görülebilecek.

  Twitter kategorisinde yayınlanmış, Twitter hesap silme başlıklı haberimiz bir çok okurumuz tarafından incelendi.

  İlginizi Çekebilecek Çok Okunan Sosyal Medya Hesap Silme İçeriklerimiz

  Facebook hesabını kalıcı olarak silmek istiyorsanız detaylı facebook hesap silme anlatımı işinize yarayabilir.

  Instagram hesabını silmek için tüm detaylarla instagram hesap silme anlatımı.

  Ask.fm hesabınızı tamamen silmek isterseniz ask fm hesap silme anlatımını inceleyebilirsiniz.

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  Twitter’da 140 karakter sınırı kalkıyor mu? İşte son gelişmeler! başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Twitter’da 140 karakter sınırı kalkıyor mu? İşte son gelişmeler! başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Twitter’da 140 karakter sınırı kalkıyor mu? İşte son gelişmeler! başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?