Twitter'da Ekonomik Çöküş Sürüyor

Özellikle son dönemlerde satılacağı yönünde haberleriyle gündeme gelen Twitter satış işlemleri gerçekleşmediği gibi ekonomik anlamda çıkılmaz bir durumun içerisine giriyor.

Twitter'da Ekonomik Çöküş Sürüyor
Twitter'da Ekonomik Çöküş Sürüyor Tekno Kenar

Konu ile ilgili yapılan açıklamalarda Twitter'ın satış işlemlerinin beklenenden daha kötü durumda olduğu ve pek çok firmanın da teklifini geri çektiği belirtildi.

Satışlar İptal Oldu!

Satış işlemlerinin iptal olması ile birlikte ekonomik durumu toparlamak isteyen Twitter yönetimi çözümü işten çıkarmalarda buldu. Pek çok çalışanın işine son verileceği ve küçültme politikasının izleneceği belirtilirken bu kapsamda 2015 yılının Ekim ayında yapılan işten çıkarmanın ardından 2016 yılında da yeni bir işten çıkarma gerçekleştirilecek.

336 Kişi İşten Çıkarılmıştı!

Toplamda 4100 gibi bir çalışan sayısı bulunan Twitter 2015 yılının Ekim ayında yapılan işten çıkarma ile birlikte 336 kişinin işine son vermişti. 2016 yılında ise kalan işçilerin 300’ü daha işten çıkartılacak. Bu bakımdan iş gücünün yüzde 8'ine denk gelen bir kesimin Twitter yönetimi tarafından işine son verilecek. Son dönemlerde sosyal medya sitelerinin artması ve Snapchat ve Instagram gibi pek çok sosyal Ağın Twitter'ın önüne geçerek daha yüksek gelire ulaşması Twitter'ın giderek hisse değerlerinin düşmesine ulaşmıştı. Bu bakımdan Twitter'ın alacağı önlemler şu an için sadece geçici bir çözüm olacak. Satış işlemleri için şu anda Facebook tek seçenek olurken iki markanın ortak bir paydada buluşması halinde Twitter da ekonomik anlamda rahatlayabilecek.

Bu kategoride en çok ilgi gören Twitter hesap silme başlıklı haberimiz bir çok okurumuz tarafından beğenildi.

Twitter'da Ekonomik Çöküş Sürüyor Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Twitter'da Ekonomik Çöküş Sürüyor Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün