Tekno Kenar

  Twitter’da ekonomik çöküş sürüyor

  Özellikle son dönemlerde satılacağı yönünde haberleriyle gündeme gelen Twitter satış işlemleri gerçekleşmediği gibi ekonomik anlamda çıkılmaz bir durumun içerisine giriyor.

  Twitter’da ekonomik çöküş sürüyor

  Konu ile ilgili yapılan açıklamalarda Twitter’ın satış işlemlerinin beklenenden daha kötü durumda olduğu ve pek çok firmanın da teklifini geri çektiği belirtildi.

  Satışlar iptal oldu!

  Satış işlemlerinin iptal olması ile birlikte ekonomik durumu toparlamak isteyen Twitter yönetimi çözümü işten çıkarmalarda buldu. Pek çok çalışanın işine son verileceği ve küçültme politikasının izleneceği belirtilirken bu kapsamda 2015 yılının Ekim ayında yapılan işten çıkarmanın ardından 2016 yılında da yeni bir işten çıkarma gerçekleştirilecek.

  336 Kişi işten çıkarılmıştı!

  Toplamda 4100 gibi bir çalışan sayısı bulunan Twitter 2015 yılının Ekim ayında yapılan işten çıkarma ile birlikte 336 kişinin işine son vermişti. 2016 yılında ise kalan işçilerin 300’ü daha işten çıkartılacak. Bu bakımdan iş gücünün yüzde 8’ine denk gelen bir kesimin Twitter yönetimi tarafından işine son verilecek. Son dönemlerde sosyal medya sitelerinin artması ve Snapchat ve Instagram gibi pek çok sosyal Ağın Twitter’ın önüne geçerek daha yüksek gelire ulaşması Twitter’ın giderek hisse değerlerinin düşmesine ulaşmıştı. Bu bakımdan Twitter’ın alacağı önlemler şu an için sadece geçici bir çözüm olacak. Satış işlemleri için şu anda Facebook tek seçenek olurken iki markanın ortak bir paydada buluşması halinde Twitter da ekonomik anlamda rahatlayabilecek.

  Bu kategoride en çok ilgi gören Twitter hesap silme başlıklı haberimiz birçok okurumuz tarafından beğenildi.

   

  İlginizi Çekebilecek Çok Okunan Sosyal Medya Hesap Silme İçeriklerimiz

  Facebook hesabını kalıcı olarak silmek istiyorsanız detaylı facebook hesap silme anlatımı işinize yarayabilir.

  Instagram hesabını silmek için tüm detaylarla instagram hesap silme anlatımı.

  Ask.fm hesabınızı tamamen silmek isterseniz ask fm hesap silme anlatımını inceleyebilirsiniz.

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  Twitter’da ekonomik çöküş sürüyor başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Twitter’da ekonomik çöküş sürüyor başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Twitter’da ekonomik çöküş sürüyor başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?