Twitter’ı Facebook Mu Alacak?

Twitter’ın satışına karar verilmesi yeni iddiaların gündeme gelmesine neden oldu. İşte gündeme gelen yeni dedikodular.

Twitter’ı Facebook Mu Alacak?
Twitter’ı Facebook Mu Alacak? Tekno Kenar

Twitter hakkında alınan satış kararına rağmen hala herhangi bir marka ile anlaşma sağlanamaması bu konuda pek çok spekülasyona da yol açmış durumda. Twitter'da ekonomik anlamda işlerin giderek kötüye gitmesi bu konuda satış işlemlerinin daha hızlı bir şekilde yapılmasını zorunlu kılarken anlaşma sağlanamaması da çözümsüz bir sorun yaratıyor.

Facebook Devrede

Bu konuda son dönemlerde basında yer alan haberlerde ise özellikle Twitter için yeni bir satın alma girişiminin olduğu ve Facebook'un sosyal medyayı satın almak adına teklif sunacağı belirtildi. Özellikle sosyal ağların ilk çıktığı yıllarda Facebook ve Twitter iki dev rakip olarak görülürken bu alanda Facebook kısa süre içerisinde aradaki farkı açarak ve liderliğe yükselmişti. Fakat hala Facebook’un güçlü rakiplerinden birisi Twitter olarak görülüyor.

Güçlenecek

Bu bakımdan Twitter için yapılacak satın alma girişimi kuşkusuz Facebook'un daha da güçlenmesini sağlayacak. Ayrıca Twitter'da yer alan reklam servisleri gibi pek çok özelliklerinin kullanılması da yine Facebook için gelir sağlayacak önemli etkenlerden birisi olacak. Facebook hakkında çıkan bu haberler henüz yalanlanmadı ve herhangi bir açıklama dahi gelmedi. Bu açıdan iddiaları doğruluk oranı giderek daha da yükseldi. Ayrıca Twitter ile Facebook arasında yapılan görüşmelerde son aşamalara gelinliği de belirtiliyor. İki marka arasında yapılacak anlaşmanın geçerli olması halinde Facebook ve Twitter tek bir merkeze bağlı olacağından dolayı sosyal ağda Facebook'un gücü oldukça yükselecek.

Twitter kategorisinde yayınlanmış, Twitter hesap silme başlıklı haberimiz bir çok okurumuz tarafından incelendi.

Twitter’ı Facebook Mu Alacak? Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Twitter’ı Facebook Mu Alacak? Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün