Uber Londra Savaşını Yine Kaybetti

Uber’in Son Başvuruları da Londra Yönetimi Tarafından Kabul Edilmedi.

Uber Londra Savaşını Yine Kaybetti
Uber Londra Savaşını Yine Kaybetti Tekno Kenar

Uber şu sıralar Londra için en iyi zamanlarını geçirmiyor çünkü kaybettiği lisansı için temyize gittiği davayı resmen kaybetti. Şehrin istihdam mahkemesi, daha önce sürücülerin kendi hesaplarının çalışmadıklarını ve bu yüzden de Uber tarafından ‘işçi – çalışan’ sınıfına sokulmaları gerektiğini dile getirmişti. Aynı zamanda çeşitli ‘sürücü tacizi’ iddiaları da kararda etkili olmuştu.

Uber Sürücüleri İçin ‘Çalışan Hakkı’ Talebi Var

Bu da Uber sürücülerinin normal işçi haklarını, asgari ücreti, tatil ücretlerini ve iş izinlerini almalarını gerektiriyordu. Uber kullanan sürücüler ‘kendi kendine işveren’ olarak kabul görmezken, firma ise en son Yüksek Mahkeme’ye temyize gideceklerini dile getirmişti.

Davaya katılan sürücülerden birisi bu kararı hoşnutlukla karşılarken, BBC’ye açıklama yapan James Farrar Uber’in bu konuda adım atması ve her bir sürücüye gereken hakları vermesini istedi. Diğer yanda Uber ise sürücülerin bu esnekliği tercih ettiğini ve kendi başlarına çalışmak istediğini söylerken, Uber’in İngiltere sorumlusu Tom Elvidge kendi uygulamaları piyasada bulunmuyorken de çeşitli taksi ve özel şoförlerin böyle çalıştığını belirtti.

Uber’in Başvuruları Bir Türlü Kabul Edilmiyor

Uber bir süredir mahkemelerle uğraşıyordu ve yeni önlemler alacağının sözünü vermişti fakat görünüşe göre Londra yönetimi tarafından bu da kabul edilmedi. Şimdilik firmanın ilerleyen dönemlerde ne yapıp ne yapmayacağını bekleyerek göreceğiz.

Uber Londra Savaşını Yine Kaybetti Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Uber Londra Savaşını Yine Kaybetti Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün