Ünlü Analistin Yorumları İle, Iphone 7'de Olacak 9 Temel Özellik

Tanıtımına günler kala, IPhone 7 hakkındaki en kesin bilgiler Minh-chi tarafından yapıldı. İşte o açıklamalar.

Ünlü Analistin Yorumları İle, Iphone 7'de Olacak 9 Temel Özellik
Ünlü Analistin Yorumları İle, Iphone 7'de Olacak 9 Temel Özellik Tekno Kenar

Apple şirketinde çalışan ve cihazlar üzerinde yaptığı katkılar ile sürekli gündeme gelen Ming-chi Kuo, Iphone 7’nin özellikleri hakkında açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalarına kesin gözüyle baktığım 9 özellik olarak başlayan Ming-chi, herkesi de anlattıkları ile şaşkına çevirdi.

Çıkan her yeni cep telefonu ile ilgili sızıntı haberler gündeme geliyordu. Fakat Apple için önemli bir kişi olan Ming-chi, bu açıklamaları ile adeta Iphone kullanıcılarına cihazı tanıttı. Anlattıkları, Apple şirketinin kullanıcı isteklerini dikkate aldığını da çok iyi bir şekilde gösteriyor. Çünkü birçok problem olan özellik artık ortadan kalkıyor.

İşte Iphone 7’nin Kesin Gözüyle Bakılan Özellikleri

  1. Yeni cihazlarda artık farklı renk seçenekleri sunulacak. Önceki Iphone modellerine baktığımız zaman iki farklı renk seçeneği bulunuyordu ve kullanıcılar da bu iki renkten birisini seçmeye mecbur bırakılıyordı. Bunu dikkate alan şirket iki renk seçeneği daha ekledi. Bu renklerin isimleri cihazlara yansıyacak ve Dark Black ile Pianı Black şeklinde olacak.
  2. Ek hafıza kartı takılamayan Apple modellerindeki temel cihaz hafızasında artış oluyor. Iphone 7, piyasaya çıkarken en düşük model olan 32GB hafıza özelliğini de cihazlara ekledi.
  3. En son çıkan Iphone 6’nın Plus modeli burada da unutulmadı. Iphone 7 Plus hem daha geniş yapısı hem de özellikleri ile şimdiden alıcı beklerken, bu telefona bir de optik zoom ve çift arka kamera özelliği eklendi.
  4. Dayanıklılık testleri Apple ürünlerine olan tercihleri her zaman artırmıştı. Fakat küçük su temaslarında meydana gelen sorunlar bu modelde unutulmadı ve cihazın suya dayanıklılığı için yapılan testlerde, Iphone 7 için bir tane de sertifika kazanıldı.
  5. Iphone 7 cihazlarında kulaklık girişi olmayacak. Bunun yerine kablosuz bağlantı imkanı ile kulaklık bağlantısı yapılabilecek.
  6. Daha güçlü teknik özellikler de bu cihazlar ile birlikte geliyor. İşlemciler açısından en yüksek performans sonuçları A10 modelinden alınmıştı ve Iphone 7 cihazları da bu modelden ilham alacak. Yapılan açıklamada cihazların işlemcilerinin TSMC tarafından üretileceğinin tahmin edildiği söylendi.
  7. True Tone teknolojisi de sizlerle. Bu özellik sayesinde LED flash özelliğinin işlevi artacak, özel kamera da karanlık ortamda bile ışık miktarını daha çok hissedebilecek. Gerçek renklerde de bozukluk ya da bulanıklık olmadan etkili fotopraflar çekilebilecek.
  8. Yeni sensörler geliştirildi. Bu çalışma sonucunda Iphone 7 cihazlara, lazer destekli olarak kurulan bir sensör eklendi. Bunun neden cihaza eklendiği konusu ise şuan için hala merak ediliyor.
  9. FeliCa NFC desteği Iphone 7 ile geliyor. Japonya  pazarına verdiği önemi gösteren Apple böyle bir hamlede bulundu. İlerleyen dönemlerde de bu özel destek, tüm dünya pazarına açılacak.

 

7 Eylül’de düzenlenecek olan Apple etkinliği sırasında tanıtımı yapılacak olan Iphone 7 cihazlarda, bu 9 özelliğin dışında birçok yenilik de bulunuyor.

Ünlü Analistin Yorumları İle, Iphone 7'de Olacak 9 Temel Özellik Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Ünlü Analistin Yorumları İle, Iphone 7'de Olacak 9 Temel Özellik Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün