Tekno Kenar

  Ünlü Game Of Thrones artık Türkiye’de yasak!

  Ülkemizde her 3 kişiden 1’inin izlediği, ilgi odağı olan dizi artık yayınlamayacak. Bugün itibariyle dizinin tüm sitelerden erişimi engellenecek.

  Ünlü Game Of Thrones artık Türkiye’de yasak!

  Ülkemiz genelinde çok büyük kitlelere hitap eden internet dizisi Game Of Thrones, Türk Server’larını kullanan tüm internet sitelerinden bugün itibariyle kaldırıldı. Hayranların büyük şoka uğramasıyla birlikte, sosyal medya adeta dile geldi. Dünyada en çok izlenme rekorunu elinde bulunduran dizi 2015 yılında yaklaşık 14.5 Milyon korsan indirmeyle Türkiye’de de rekor kırmıştı. Üstelik yeni bölümlerin gelişinin engellenmesiyle birlikte, tüm eski bölümler de silindi.

  Sezon başı final

  Geçtiğimiz Nisan ayının sonlarına doğru 6. sezonuna start veren efsane dizi, dün 7. bölümünü izlettirmesinin ardından gerçekten efsanelere karıştı. Dün izlemeyip bugün 7. bölümü izlemek için sitelere akın eden hayranları, “Telif hakları nedeniyle yayıncı kuruluşun isteği üzerine yayın kaldırılmıştır.” şeklinde mesajlar karşıladı. Dizinin 6. Sezonu Türkiye için 7 bölüm bile sürmedi diyebiliriz.

  Yetkililer açıkladı

  Birçok hayran tarafından tepki görmesi nedeniyle yasağa yönelik açıklama geldi. Yapımcı kuruluşun korsanı önleme adına kendilerine başvuruda bulunduğunu ve gerekeni yaptıklarını belirten yetkililer, durumdan üzgün olduklarını ifade etti. Site hitini sırf bu diziden sağlayan web ortamları ise, yeni sektörlere yönelecek gibi görünüyor…

  Ünlü Game Of Thrones artık Türkiye’de yasak! başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Ünlü Game Of Thrones artık Türkiye’de yasak! başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Ünlü Game Of Thrones artık Türkiye’de yasak! başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?