Tekno Kenar

  Uzay aracı Falcon 9, kalkış yaparken patladı

  Space X şirketinin gelişmiş teknolojiye sahip ve yeniden kullanılabilme özelliğine sahip uzay aracı Falcon 9 kalkış yaparken patladı.

  Uzay aracı Falcon 9, kalkış yaparken patladı

  Space X şirketinin gelişmiş teknolojiye sahip ve yeniden kullanılabilme özelliğine sahip uzay aracı Falcon 9 kalkış yaparken patladı.

  Elon Musk, gelişmiş teknolojiler üreticisi Space X’in CEO’su. Dünyada gelişmiş teknolojiler konusunda söz sahibi olan Space X, Elon Musk’ın projesi olan ve yeniden kullanılabilme özelliğiyle dikkat çeken uzay aracı Falcon 9 projesini hayata geçirmeyi planlamaktaydı.

  Falcon 9, daha önceki test uçuşlarında kalkış ve inişleri başarılı bir şekilde yaptı. Fakat bu kez bir kaza yaşandı. Uzaya fırlatılacak uydu için Space X’in ürettiği Falcon 9 kullanılacaktı. Falcon 9’un Amos 6’yı uzaya fırlatmak için hazır olduğu daha önce SpaceX şirketi tarafından açıklandı. Uyduyu fırlatmadan önce yapılan ateşleme testlerinden başarıyla geçen Falcon 9, bu kez bir kaza sonucu patladı.

  Amos 6 uydusunda, kullanım dışı kalacak kadar hasar olmadığı öğrenildi. Fakat Falcon 9’un ciddi şekilde patlamasından sonra Amos 6’nın akıbetinin ne olacağını hep beraber göreceğiz.

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  Uzay aracı Falcon 9, kalkış yaparken patladı başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Uzay aracı Falcon 9, kalkış yaparken patladı başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Uzay aracı Falcon 9, kalkış yaparken patladı başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?