Tekno Kenar

  Vine’da kötü son

  Bir anda ortalığı sarsan Vine tarihin tozlu sayfalarında yerini alıyor.

  Vine’da kötü son

  Kullanılmaya başladıktan sonra hızlı bir şekilde 250 milyon kullanıcı sayısına ulaşan ve bir anda yüksek ilgi  gören Vine uygulamasındaki  bu hızlı çıkış çok  kısa sürdü. Yakın tarih de  yaşanan sert düşüş ile beraber uygulama oldukça az kullanıma  sahipken Twitter tarafından  alınarak artık eski günlerine döneceği sanılıyordu.

  Neydi ne oldu

  2012 yılında gerçekleştirilen alışveriş neticesinde geçen  4 yıllık sürede Vine‘da hiç bir gelişme olmadı. Düşen kullanıcı verileri, platforma olan alakanın gösterilmemesi uygulamanın giderek sektörde bitmesine neden oldu. Bütün bu gelişmelerden sonrada Vine için sonun gelmesi kaçınılmaz oldu.

  Olan fenomenlere oldu

  Vine uygulamasının kapatılması ile birlikte bütün paylaşımlarında silinmesi bekleniyor. Bu da en çok uygulamayı kullanarak tanınan kullanıcıları etkileyecek.

  Kapatılma kararının ne zaman alındığı ve ne zaman tamamen kapatılacağı ise net olarak belli değil. Birkaç gün öncesinde Twitter yaklaşık %9 küçülmeye gideceğini açıklamıştı. Bu küçülmenin Vine kısmıyla alakalı olduğu yorumları da yapılıyor. Bu nedenle Twitter’ın uzun zamandan beri bu konu ile ilgili araştırma yaptığı ve pek çok planlamanın da şimdiden hazır olduğu görüldü.

  Vine’da kötü son başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Vine’da kötü son başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Vine’da kötü son başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?