Alexa

WhatsApp Bilgilerin Güvende Olduğunu Açıkladı

WhatsApp kullanıcılarına güvenlik konusunda garanti veriyor.

WhatsApp Bilgilerin Güvende Olduğunu Açıkladı
WhatsApp Bilgilerin Güvende Olduğunu Açıkladı Tekno Kenar
Bu içerik 2732 kez okundu.

Bildiğiniz gibi son günler Facebook’un veri ihlali haberleriyle çalkalanıyor ve sosyal medya devinin kurucusu Mark Zuckerberg yargılanıyor. Bu beraberinde WhatsApp tartışmalarını da getirdi çünkü bu uygulamayı daha önce Facebook satın almıştı.

WhatsApp Güvenli mi?

Çok sayıda insan Facebook’taki gizlilik ihlallerinin WhatsApp’ta da yaşanabileceğini iddia ediyor ve görünüşe göre firma da bu durumdan haberdar. WhatsApp web sitesinin ‘Sık Sorulan Sorular’ kısmına yeni bir madde eklerken, kullanıcılara veri ve iletişim bilgilerinin gizli kalacağı konusunda garanti verdi.

Açıkçası bu yazı kimseyi şaşırtmadı çünkü hâli hazırdaki Facebook tartışmaları bitince muhtemelen sıra WhatsApp’a da gelecekti.

Kurucu İsimden Facebook Mesajı Geldi

Ek olarak, WhatsApp’ın kurucusu olan ve daha sonra 16 milyar dolara uygulamayı Facebook’a satan Brian Acton da Facebook protestocuları arasına katılmıştı. Acton, kendi Twitter hesabı üzerinde geçtiğimiz ay #deletefacebook etiketini paylaşarak Facebook hesabını sildiğini açıklamıştı. Muhtemelen bu durumun endişe yaratacağını düşünen WhatsApp da açıklama yoluna gitti.

Kısacası, şimdilik WhatsApp kendi uygulamasının güvenli olduğunu iddia ediyor fakat yine de daha önce Facebook konusunda yanılgıya düşen insanlar endişeli durumda. Bakalım ilerleyen günlerde neler olacak?

WhatsApp Bilgilerin Güvende Olduğunu Açıkladı Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

WhatsApp Bilgilerin Güvende Olduğunu Açıkladı Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Red Dead Redemption ve Gears of War 2 Xbox One X İçin 4K Yayınlandı
Red Dead Redemption ve Gears of War 2 Xbox One X İçin 4K Yayınlandı
Out Of The Park Baseball 19 Çıktı
Out Of The Park Baseball 19 Çıktı