WhatsApp, Hesap Bilgilerini Facebookla Paylaşacak. Bunu Nasıl Önleyebiliriz?

Dünya genelinde kullanıcı sayısı 1 milyara ulaşan WhatsApp, geçtiğimiz günlerde kullanıcılarını endişelendirecek bir karar aldı.

WhatsApp, Hesap Bilgilerini Facebookla Paylaşacak. Bunu Nasıl Önleyebiliriz?
WhatsApp, Hesap Bilgilerini Facebookla Paylaşacak. Bunu Nasıl Önleyebiliriz? Tekno Kenar

Facebook tarafından satın alındıktan sonra büyük değişimlere uğrayan WhatsApp’ın geçtiğimiz günlerde açıkladığı karar kullanıcıları tarafından endişeyle karşılandı. WhatsApp’ın açıkladığı bu karara göre, kullanıcıların hesap bilgilerini Facebook ile paylaşacak. Bununla da kalmayıp bazı şirketlerin , WhatsApp kullanıcılarına ticari içerikli mesajlar atmasına izin verecek.

Kurulduğu günden, Facebook’a satıldığı güne kadar izlediği politikalarla kullanıcılarının sevgisini toplayan WhatsApp, Facebook tarafından satın alındıktan sonra bir hayli değişti. Satın alınma işleminden sonra, WhatsApp’ın ücretsizlik ve reklamsızlık ilkeleri çok zarar gördü. Geçtiğimiz günlerde WhatsApp’ın reklam göstereceği haberini alıp hayal kırıklığına uğrayan kullanıcılar, bu sefer de WhatsApp’ın kendi bilgilerini Facebook ile paylaşacağını duyunca çok üzüldü.

Hesap Bilgilerimin Paylaşılmasını Nasıl Önlerim?

Bunların yanında WhatsApp’ın ayarlarından hesap bilgilerimizin paylaşılmasını engelleyebiliriz. Bunun için hem iOS hem de Android kullanıcıları Ayarlar->Hesap->Hesap Bilgilerimi Paylaş seçeneğini kaldırmanız yeterli olacak.

WhatsApp, Hesap Bilgilerini Facebookla Paylaşacak. Bunu Nasıl Önleyebiliriz? Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

WhatsApp, Hesap Bilgilerini Facebookla Paylaşacak. Bunu Nasıl Önleyebiliriz? Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün