Tekno Kenar

  WhatsApp parmak izi kilidi yeni güncelleme ile gelebilir!

  WhatsApp’ın 2.19.3 sürümü üzerinde görüntülenen parmak izi kilidi aktif edildiğinde tüm mesajlarınızı parmak izi okuyucu ile güvende tutacak.

  WhatsApp parmak izi kilidi yeni güncelleme ile gelebilir!

  Dünyanın en popüler anlık iletişim ve görüşme uygulaması WhatsApp, her geçen dönem farklı yenilikler kazanmaya devam ediyor. Özellikle gönderilen mesajı silme gibi özellikler edinerek daha kullanıcı dostu bir hale getirilen uygulama, şimdilerde ise özellikle güvenlik alanında önemli bir yenilik kazanacak.

  WhatsApp parmak izi okuyucu ile güvenlik desteği yolda

  Sohbet görüşmelerini koruma altına almak ve istenmeyen kişilerin verileri okumasını engellemek adına parmak izi güvenliğinden faydalanılacak.

  Paylaşılan bilgilere göre WhatsApp’a gelecek olan özellik, doğrudan akıllı telefonun parmak izi sensörünü kullanmayı sağlayacak. Nitekim böylelikle kişisel verilerin gizliliği en azından meraklı gözlerden korunmuş olacak.

  Sohbet ve yazışma gibi kişisel görüşmelerin sadece o kişiler arasında kalmasını amaçlayan yönetim, bunun için parmak izi özelliğini kullanıma sokuyor.

  Tıpkı telefonunuzun kilidini parmak izi ile açarken olduğu gibi verilere erişim sağlarken de parmak izinizi kullanabileceksiniz. Üstelik kullanıcıya önemli seçenekler de sunacak olan yenilik, tüm uygulamanın kilit altına alınmasına izin verecek.

  Yani WhatsApp uygulamasını her açtığınızda önce parmak izini okutmanız gerekecek. Tabi bunun için ayarı aktif hale getirmeniz gerektiğini hatırlatalım.

  WhatsApp parmak izi kilidi ne zaman kullanılabilecek?

  Gelelim en önemli soruya. Şimdilik geliştirilme sürecinde olan WhatsApp parmak izi kilidi, henüz tüm kullanıcılar için kullanıma sunulmuş değil.

  Gerekli geliştirme işlemlerini tamamlamak isteyen yönetim, bunun için zamana ihtiyaç duyuyor.

  Her ne kadar yenilik tüm kullanıcılar için yayınlanmış olmasa da test sürecinin başladığını söyleyebiliriz. Eğer beta sürecine dahil olursanız parmak izi desteğini içeren yeniliğe erkenden erişme şansı yakalayabilirsiniz.

  Ancak yönetimin söz konusu özelliği şu anlık pasif konumda tuttuğu görülüyor. WhatsApp’ın 2.19.3 sürümü üzerinde görüntülenen parmak izi ile güvenlik desteği, kapalı olacak şekilde geliyor. Daha fazla bilgi için ayrıntıların paylaşılması bekleniyor.

  WhatsApp parmak izi kilidi yeni güncelleme ile gelebilir! başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  WhatsApp parmak izi kilidi yeni güncelleme ile gelebilir! başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  WhatsApp parmak izi kilidi yeni güncelleme ile gelebilir! başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?