Whatsapp ve Skype İçin Zor Günler

Mesajlaşma uygulamaları için zor günler başlamak üzere…

Whatsapp ve Skype İçin Zor Günler
Whatsapp ve Skype İçin Zor Günler Tekno Kenar

Facebook Messenger, Whatsapp ve Skype gibi mesajlaşma uygulamalarında Avrupa’da durum eskisi gibi olmayacak. Bu zamana kadar rahat bir şekilde uygulamalarından para kazanan mesajlaşma hizmeti sunan uygulamalar artık Avrupa coğrafyasında o kadar rahat olamayacak.

Kurallar Sıkılaşacak

Avrupa Komisyonu tarafından alınacak bir takım kararlara göre özellikle ABD merkezli mesajlaşma şirketi sıkıntı yaşayacak. Avrupa Komisyonu, Eylül ayında endüstri revizyonu açıklayak. Bu revizyon kapsamında, Facebook Messenger, Skype ve Whatsapp gibi mesajlaşma uygulamalarını yöneten kanunlar sıkılaştırılacak. Bunun sonucunda, özellikle ABD merkezli mesajlaşma uygulama sahibi firmaların sıkıntı çekmesi bekleniyor.

Avrupa Komisyonu’nun alacağı karalara göre, veri planları üzerine temellenen uygulamalar daha sıkı güvenlik ve gizlilik kurallarına uymak mecburiyetinde olacaklar.

Edinilen bilgilere göre, WhatsApp ve Skype gibi ABD merkezli mesajlaşma uygulamaları, yakın zamanda sıkılaşacak kuralların oluşturduğu şartları şuan sağlayamıyor.

Whatsapp ve Skype İçin Zor Günler Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Whatsapp ve Skype İçin Zor Günler Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün