Windows 10 Fall Creators Update Çıkış Tarihi Duyuruldu

IFA 2017 fuarında Microsoft yeni güncellemesinin çıkış tarihini açıkladı.

Windows 10 Fall Creators Update Çıkış Tarihi Duyuruldu
Windows 10 Fall Creators Update Çıkış Tarihi Duyuruldu Tekno Kenar
Bu içerik 955 kez okundu.

IFA 2017’de Microsoft da yer alırken, beklenen güncelleme Windows 10 Fall Creators Update’in de 17 Ekim 2017’de sunulacağı açıklandı. Aslına bakılırsa, ‘Fall (Sonbahar)’ ismi nedeniyle bu aylarda çıkacağı tahmin ediliyordu fakat Ekim ayı, tahminlerin biraz ilerisinde oldu.

Windows 10 Fall Creators Update: Yeni Neler Var?

Windows 10 Fall Creators Update, popüler işletim sistemi için sıradaki büyük güncelleme ünvanına sahipken, çeşitli özelliklerle kullanımı kolaylaştıracak ve Windows Story Remix’e bolca 2D – 3D özellik eklenecek.

Maalesef, Windows 10’un dördüncü büyük güncellemesi için Microsoft etkinlikte yeni haberler vermedi ve bunun yerine, daha önce açıklananları tekrar etmeyi tercih etti. Konferansın önemli bir parçası ise Windows Mixed Reality sanal gerçeklik teknolojisi oldu.

Windows Mixed Reality İddialı Geliyor

Bilindiği gibi pek çok üretici şu anda Windows Mixed Reality için sanal gerçeklik başlıkları hazırlıyor ve yeni Windows 10’a bu cihazlar için de uyumluluk eklenecek. Windows uyumlu sanal gerçeklik cihazlarının pek çoğu 17 Ekim’e kadar piyasaya çıkmış olacak fakat ASUS gibi markalar için biraz daha bekleyeceğiz.

Şimdilik IFA 2017’de Microsoft cephesinden bu kadar bilgi alabildik fakat ilerleyen dönemlerde mutlaka heyacan verici haberler duymaya devam edeceğiz.

Windows 10 Fall Creators Update Çıkış Tarihi Duyuruldu Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Windows 10 Fall Creators Update Çıkış Tarihi Duyuruldu Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Vampyr 5 Haziran’da Çıkacak
Vampyr 5 Haziran’da Çıkacak
Nokia Amiral Gemisinde 5 Kamera Lensi Olabilir
Nokia Amiral Gemisinde 5 Kamera Lensi Olabilir