Tekno Kenar

  Windows 10 için parola sıfırlama

  Windows 10’un oturum açma parolasını unutursanız nasıl sıfırlanır?

  Windows 10 için parola sıfırlama

  Windows 10’u kullanırken güvenliğiniz açısından parola kullanmanız büyük önem arz ediyor. Fakat bu parolayı unutmanız halinde sorun yaşama ihtimaliniz yüksek.

  Yazımızı okuyarak, hesap türünüze göre şifrenizi nasıl sıfırlayabileceğinizi ve şifrenizi unutmamak için ne çeşit önlemler alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

  1-Parolayı çevrimiçi sıfırlama

  Windows 10’da hesabınızı yerel hesap veya Microsoft hesabı olmak üzere iki farklı seçenek halinde ayarlayabiliyorsunuz. Eğer kullanıcı hesabınızı Microsoft hesabı olarak ayarladıysanız parolanızı çevrimiçi olarak Microsoft’un web sitesinden sıfırlayabilirsiniz. Fakat hesabınız yerel ise bu yöntem işinize yaramayacak.

  Microsoft’un parola sıfırlama sayfasını açın ve e-posta adresinizi girin. Size e-postayla veya telefonla SMS yoluyla doğrulama kodu gönderilecek. Bu kodu ilgili alana girin.

  Çevrimiçi parola sıfırlama çok kolay bir yol olmasına rağmen internet bağlantısı olmayanlar ve Microsoft hesabı olmayanlar bu yoldan faydalanamaz.

  2- Parola sıfırlama diskini kullanma

  Bu yöntemden faydalanabilmek için bir ön hazırlık gerekiyor. Öncelikle parola sıfırlama diskinizin olması gerekiyor. Eğer buna sahipseniz oturum açma ekranına girin ve yanlış bin parola girin. Daha sonra ekranda çıkan “Parolayı Sıfırla” seçeneğine tıklayın. Ekrana parola sıfırlama sihirbazı geldiğinde, parola sıfırlama diskinizi takın ve ilgili sürücüyü seçerek devam edin.

  Windows 10 için parola sıfırlama başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Windows 10 için parola sıfırlama başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Windows 10 için parola sıfırlama başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?