Windows 10 Kullanıcı Sayısı Artıyor!

Windows 10 için yapılan son açıklamalarda işletim sistemini kullanan kullanıcı sayısının 400 milyon olduğu belirtildi.

Windows 10 Kullanıcı Sayısı Artıyor!
Windows 10 Kullanıcı Sayısı Artıyor! Tekno Kenar

1 yıl önce piyasaya sunulan ve bir yılı geride bırakan Windows 10, 400 milyon kullanıcı sayısına ulaşarak bu konuda önemli bir aşama kaydetti. Yeni işletim sistemi ile ilgili yapılan açıklamalarda kullanıcı sayısını ciddi oranda artmasının büyük bir avantaj olduğu ve aynı zamanda Microsoft işletim sistemi ile birlikte güçlendiği belirtilirken 400 milyon kullanıcı sayısına her ne kadar yüksek olsa da şu an için Microsoft hedeflerinin oldukça gerisinde kaldı.

Ücretsiz Geçişler Sevildi

Windows 10’un 2017’nin ilk çeyreğine kadar 500 milyon kullanıcıya ulaşması beklenirken böyle bir rakama ulaşılması işletim sistemleri arasında oldukça iyi bir istatistik yaratacak. Özellikle ücretsiz bir şekilde geçiş imkanlarının sağlanması milyonlarca kullanıcının Windows 7 ve Windows 8 işletim sistemlerinden herhangi bir ücret ödemeden Windows 10 işletim sistemine geçmesini sağlarken bu durum kullanım oranlarının kısa süre içerisinde yüksek bir şekilde hızlanmasını sağladı.

Hedef 1 Milyar

Microsoft 1 milyarlık hedefine 3 yıl içerisinde ulaşması beklenirken bu hedefin tutturulması hem marka adına hem de işletim sistemi sektörü adına oldukça önemli bir gelişme sağlayacak. Bir milyar kullanıcıya sahip olan bir işletim sistemi sektörün tek hakimi olma konusunda avantaj elde ederken bu sayede Microsoft da ciddi bir güç elde etmiş olacak. Bu açıdan Windows 10 ile birlikte ne kadarlık bir başarı elde edileceği yakından takip ediliyor.

Windows 10 Kullanıcı Sayısı Artıyor! Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Windows 10 Kullanıcı Sayısı Artıyor! Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün