Tekno Kenar

  Windows 10 lisanslı programlarınızı siliyor!

  Microsoft’un en son işletim sistemi olan ve aynı zamanda üst bir sürüm olmayacak en sonu bu denilen Windows 10, gelen güncellemeyle birlikte adeta kullanıcıları çıldırttı.

  Windows 10 lisanslı programlarınızı siliyor!

  Bilgisayar ortamlarının % 93,7’sine sahip olan Windows işletim sistemi, her 2-3 yılda bir yeni sürüm çıkararak hizmet kalitesini artırıyordu. Fakat geçtiğimiz yıl 29 Temmuz’da ücretsiz geçişi sağlanan Windows 10, Microsoft tarafından tepe model seçilmişti. Kimileri ücretsiz deneyimi yaşamak için ilk günden geçmiş olsa da çoğu kullanıcı geri durdu. Sebebi ise kullanıcılar tarafından dile getirilen sorunlar olsa gerek. Windows 8.1 sürümüyle arasında açık bir fark göremediğimiz Windows 10, tasarımı açısından pratik kullanım imkânı verse de arka planda dönen işlemler kullanıcıların özgürlüğünü kısıtlıyor. Örneğin kapatılamayan güncellemelerle kotalı olan internetinizi sömürebiliyor. Özellikle internetini bir telefondan Hotspot yardımıyla sağlayan kullanıcılar için büyük bir dezavantaj olsa gerek.

  Sadece internet sömürmüyor

  Güncelleştirmelerin özellikle bilgisayar kapatılırken yapılması da sunum için kullanılan ofis bilgisayarları için büyük dezavantaj. Windows 10 otomatik güncelleştirmeleri bununla da yetinmeyip, lisanslı program kullanan kullanıcıları da çileden çıkardı.

  Kafasına göre siliyor

  Kullanmış olduğunuz programlar yeni çıkan güncelleme sürümüyle uyumsuz olduğu takdirde, size sorulmaksızın kalıcı olarak siliniyor. Özellikle size sormadan bu işlemi gerçekleştirmesi, bilgisayar üzerinde kurduğunuz hükümdarlığınızı elinizden alıyor. İşin tuhaf tarafı ise, hangi programların uyumsuz olduğu konusunda herhangi bir kriter yok. Yayınlanan bir tablo, açıklama, kılavuz veya kara liste bulunmamasıyla birlikte, ücret ödeyip lisanslı olarak sahip olduğunuz programlar da çöp kutusunu boylayabilir…

  Windows 10 lisanslı programlarınızı siliyor! başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Windows 10 lisanslı programlarınızı siliyor! başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Windows 10 lisanslı programlarınızı siliyor! başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?