Tekno Kenar

  Windows 10’da bulanık yazı sorunu nasıl çözülür?

  Microsoft’un en yeni işletim sistemi Windows 10 piyasaya çıkalı henüz birkaç ay olmuşken işletim sistemi daha şimdiden milyonlarca cihaza kuruldu bile…

  Windows 10’da bulanık yazı sorunu nasıl çözülür?

  Microsoft’un en yeni işletim sistemi Windows 10 piyasaya çıkalı henüz birkaç ay olmuşken işletim sistemi daha şimdiden milyonlarca cihaza kuruldu bile…

  Bu duruma en büyük etkiyi Windows 7 ve Windows 8‘den ücretsiz Windows 10‘a yükseltme fırsatı gösterdi. Yıllardır beklenen ücretsiz Windows hayalleri de böylece sonuca kavuşmuş oldu.

  Yeni işletim sistemi her yeni işletim sistemi gibi beraberinde bazı sorunları da getiriyor elbet. Windows 10 da bu işletim sistemleri arasına adını yazdırdı.

  Windows 10’da bulanık yazı sorunu nasıl yapılır?

  Metinlerin bulanık gözüktüğü programa sağ tıklayın ve Özellikler yazısına tıklayın.

  Özellikler kısmından Uyumluluk sekmesine geçin. Uyumluluk sekmesinden Yüksek DPI ayarlarında ekran ölçeklendirmeyi devre dışı bırak seçeneğini işaretleyin ve Tamam diyerek düzenlemeyi kaydedin. Söz konusu programı baştan başlattığınızda sorununuz giderilmiş olacaktır.

  [Toplam:1    Ortalama:5/5]

  Windows 10’da bulanık yazı sorunu nasıl çözülür? başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Windows 10’da bulanık yazı sorunu nasıl çözülür? başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Windows 10’da bulanık yazı sorunu nasıl çözülür? başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?