Tekno Kenar

  Windows’a Playstation desteği

  Playstation Now servisinde Playstation oyunlarını yayınlamaktaydı ve bu servisin artık Windows platformu için de dağıtımına başlandı.

  Windows’a Playstation desteği

  Playstation Now servisinde Playstation oyunlarını yayınlamaktaydı ve bu servisin artık Windows platformu için de dağıtımına başlandı. Bu sırada Playstation Now, Windows’a DualShock 4 desteğini getirmek için hazırlıklarını sürdürüyor.

  Windows ve Xbox oyun konsolunun sahibi olan Microsoft, Xbox sahiplerine sadece konsol odaklı değil bilgisayarda da iyi bir oyun deneyimi sunmak için kullanıcılarına çeşitli yardımlarda bulunarak Xbox severleri aynı zamanda Windows bilgisayarlara bağlamak için çeşitli kolaylıklar sununca bu durumun altında kalmak istemeyen ve bu yarıştan kopmak istemeyen Sony bilgisayar dünyasına girmek için kollarını sıvadı.

  Fiyatı ne kadar?

  Playstation Now servisini Playstation kullanıcıları için oyun mağazası olarak nitelendirebiliriz ve bu servisi bundan böyle Windows bilgisayarlar içinde kullanıma sundu. Playstation severler artık bilgisayarları üzerinden konsolları için oyun temin edebilecek. Tabi bilgisayardan oyun oynayan Playstation severler bu servis aracılığı ile ellerinde bulunan DualShock 4’lerini (PS4 kontrolcüsü) Windows bilgisayarlarına bağlayıp oyunlarını oynayabilecek. Fakat tabi ki her şeyin bir fiyatı olduğu gibi bununda fiyatı var. 25 dolar fiyatındaki adaptörü almanız gerekecek.

  Playstation oyucuları PlayStation Now abonesi oldukları zaman bazı oyunları Windows bilgisayarları üzerinden direk oynayabilecekler. Microsoft, Xbox One S ile tüm oyunlarını bilgisayar üzerinde oynanabilir yapmıştı. Bu yarışta geri kalmak istemeyen Sony, Microsoft ta olduğu kadar olmasa da bir çok oyununu bilgisayarlarda da oynanabilir hale getirecek.

  Windows’a Playstation desteği başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Windows’a Playstation desteği başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Windows’a Playstation desteği başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?