Tekno Kenar

  Xbox One X ve One S’e AMD FreeSync desteği

  Microsoft ile AMD arasında yapılan yeni anlaşma ile Radeon FreeSync desteği Xbox One X ve One S’e geliyor.

  Xbox One X ve One S’e AMD FreeSync desteği

  Xbox One X ve One S sahipleri yakında PC sahiplerinin üç yıldır kullandığı teknolojiye sahip olacak. AMD ve Microsoft bugün bir duyuru yaparak, bu yılın ikinci çeyreğinde yeni nesil Xbox konsolların ikisine de Radeon FreeSync desteğinin geleceğini söyledi.

  FreeSync ile daha akıcı oyun deneyimi

  FreeSync teknolojisi ekran yırtılmasını önemli ölçüde azaltırken, oyunlardaki yanlış eşleşen karelerin, ani kasma ve takılmaların önüne geçiyor, daha akıcı ve sorunsuz bir oyun deneyimi sunuyor. Bu avantajdan faydalanmak isteyen oyuncuların ise FreeSync uyumlu bir ekrana (TV ya da monitör) ihtiyaçları olacak, ardından bunu HDMI aracılığıyla konsollarına bağlayacaklar.

  Eğer bu gereksinimleri karşılarsanız, güncelleme geldiğinde kullanmak için FreeSync’i konsolunuzun menüsünden aktif hâle getirmeniz gerekecek. Güncelleme için henüz net bir tarih verilmese de önümüzdeki bahar aylarında yayınlanması bekleniyor.

  AMD FreeSync oyunculara daha iyi bir oyun deneyimi sağlarken, Vsync’in yapamadıklarını yapıyor. Screen tearing ve stuttering denilen yırtılma ile takılmaları ortadan kaldıran FreeSync teknolojisi bugün pek çok monitörde karşımıza çıkıyor ve yavaş yavaş yaygın olarak kullanılıyor.

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  Xbox One X ve One S’e AMD FreeSync desteği başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Xbox One X ve One S’e AMD FreeSync desteği başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Xbox One X ve One S’e AMD FreeSync desteği başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?