Tekno Kenar

  Xiaomi 2017 yılında Apple, Samsung ve Huawei’den çok büyüdü

  Dünya devleri Apple, Samsung ve Huawei bile 2017’de Xiaomi’nin gerisinde kaldı!

  Xiaomi 2017 yılında Apple, Samsung ve Huawei’den çok büyüdü

  2017 yılının sona erişiyle birlikte Çin menşeli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, Samsung, Apple ve Huawei gibi büyük rakiplerinin dahi başaramadığını yaptı. Diğer firmaların satışları düşerken, Xiaomi ise önceki yılın aynı dönemine göre 14 milyon daha fazla akıllı telefon sattı.

  Xiaomi yükselişi sürdürüyor

  Xiaomi’nin 2017 yılı karnesi oldukça başarılı olurken, toplamda 92 milyon akıllı telefon satışı gerçekleştirildi. Bir önceki yılın geneline baktığımızda ise bu rakam 53 milyondu. Bu da toplam yıllık satışlarda yüzde 74.5’lik bir yükseliş anlamına geliyor.

  Özellikle Mi Mix 2 ve Xiaomi Mi A1 gibi akıllı telefonlar satışları tetiklerken, bu şekilde Xiaomi büyük üreticilerle mücadele etmeyi başardı.

  Xiaomi satışları istikrarlı

  Xiaomi’nin 2017 yılındaki başarısının önemli bir kısmı İspanya’ya açılmasından ötürü kaynaklanırken, ayrıca Xiaomi Redmi 5A gibi bütçe dostu telefonlar Rusya, Hindistan ve Endonezya pazarlarında önemli başarılara imza attı.

  Çin menşeli firma 2017 yılını başarıyla kapatırken, böylece dev markaları da geride bırakmayı başardı. Bakalım 2018 yılı Xiaomi için nasıl geçecek?

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  Xiaomi 2017 yılında Apple, Samsung ve Huawei’den çok büyüdü başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Xiaomi 2017 yılında Apple, Samsung ve Huawei’den çok büyüdü başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Xiaomi 2017 yılında Apple, Samsung ve Huawei’den çok büyüdü başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?