Xiaomi Yapay Zeka Sahibi Robot Yarışmasına Katıldı.

Daha yaygın olarak telefon ve akıllı cihaz platformunda yerini alan Xiaomi firması kendi bünyesinde gelişimine devam ediyor. Yeni projelerinin yapay zekaya sahip bir robot yapmak olduğunu açıkladılar.

Xiaomi  Yapay Zeka Sahibi Robot Yarışmasına Katıldı.
Xiaomi  Yapay Zeka Sahibi Robot Yarışmasına Katıldı. Tekno Kenar

Mi serisi akıllı telefonları ilk olarak üretip pazarlayan Xiaomi  bu seri ile fiyat ve performans olarak rakiplerine karşı diş göstermişti. Bunun arkasından bir çok platformda akıllı cihaz üretimiyle kendinden söz ettirmeye devam ediyor.

Yapay Zekaya Sahip Robot

Akıllı priz, akıllı saat ve bunlara ek olarak birde nem ölçer gibi teknolojik olarak birçok üründe imzası olan Xiaomi şirketi çalışma alanını genişletmeye devam ediyor. Xiaomi, Yapay zekalı robot üretimi için kolları sıvadılar.

Söylentilere göre, yakın zamanda tanıtılması beklenen Mi Robot Vacuum Cleaner ile aynı zamanda temizlik robotuda üreten firma, Yapay Zeka sahibi robot üretmeye hazırlanıyor. Bu robot ile isterseniz satranç gibi oyunları oynayabileceksiniz ve robotunuzu telefonunuz ile kontroletme imkanınız olacak. Bu özelliklere bakarak bir nevi istediğiniz yere götürebileceğiniz sevimli bir arkadaşınız olabilir. Mesala satranç oynayan bir köpek.

Robot kablolu, wireless yada bluetooth ile mobil cihazlardan kontrol edilebilecek gibi duruyor. Henüz  yetkili kişilerden net bilgiler aktarılmamış olsada robotun yıl sonu veya 2017 yılının başlarında tanıtılabileceği ihtimaller arasında.

Xiaomi Yapay Zeka Sahibi Robot Yarışmasına Katıldı. Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Xiaomi  Yapay Zeka Sahibi Robot Yarışmasına Katıldı. Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
CCleaner Virüsünün Hedefinde Teknoloji Devleri Vardı
CCleaner Virüsünün Hedefinde Teknoloji Devleri Vardı
Elektronik Sigaranın Zararları Ortaya Çıkmaya Başladı!
Elektronik Sigaranın Zararları Ortaya Çıkmaya Başladı!