Tekno Kenar

  Xiaomi yapay zeka sahibi robot yarışmasına katıldı.

  Daha yaygın olarak telefon ve akıllı cihaz platformunda yerini alan Xiaomi firması kendi bünyesinde gelişimine devam ediyor. Yeni projelerinin yapay zekaya sahip bir robot yapmak olduğunu açıkladılar.

  Xiaomi yapay zeka sahibi robot yarışmasına katıldı.

  Mi serisi akıllı telefonları ilk olarak üretip pazarlayan Xiaomi bu seri ile fiyat ve performans olarak rakiplerine karşı diş göstermişti. Bunun arkasından birçok platformda akıllı cihaz üretimiyle kendinden söz ettirmeye devam ediyor.

  Yapay zekaya sahip robot

  Akıllı priz, akıllı saat ve bunlara ek olarak birde nem ölçer gibi teknolojik olarak birçok üründe imzası olan Xiaomi şirketi çalışma alanını genişletmeye devam ediyor. Xiaomi, Yapay zekalı robot üretimi için kolları sıvadılar.

  Söylentilere göre, yakın zamanda tanıtılması beklenen Mi Robot Vacuum Cleaner ile aynı zamanda temizlik robotu da üreten firma, Yapay Zekâ  sahibi robot üretmeye hazırlanıyor. Bu robot ile isterseniz satranç gibi oyunları oynayabileceksiniz ve robotunuzu telefonunuz ile kontrol etme imkânınız olacak. Bu özelliklere bakarak bir nevi istediğiniz yere götürebileceğiniz sevimli bir arkadaşınız olabilir. Mesela satranç oynayan bir köpek.

  Robot kablolu, wireless ya da bluetooth ile mobil cihazlardan kontrol edilebilecek gibi duruyor. Henüz yetkili kişilerden net bilgiler aktarılmamış olsa da robotun yıl sonu veya 2017 yılının başlarında tanıtılabileceği ihtimaller arasında.

  Xiaomi yapay zeka sahibi robot yarışmasına katıldı. başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Xiaomi yapay zeka sahibi robot yarışmasına katıldı. başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Xiaomi yapay zeka sahibi robot yarışmasına katıldı. başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?