Xperia XZ ve X Compact Türkiye'ye Geliyor

Sony’nin sektördeki en önemli cihazlarından olan Xperia XZ ve X Compact modellerinin Türkiye'deki durumu da netlik kazandı. İşte konu ile ilgili detaylar.

Xperia XZ ve X Compact Türkiye'ye Geliyor
Xperia XZ ve X Compact Türkiye'ye Geliyor Tekno Kenar

Sony amiral gemileri ile yeniden piyasaya giriş yapma hazırlığını sürdürürken konuyla ilgili gelen bilgilerde amiral gemilerinin Türkiye'deki durumu da netleşti. Yapılan açıklamalara göre 6 Ekim perşembe günü Türkiye'de özel bir lansmanın düzenleneceği ve bu lansman sonrasında telefonların Türkiye pazarında satışına başlanacağı ifade edildi.

IFA 2016’da İlgi Çekmişti

Özellikle IFA 2016 etkinliğinde tanıtılan telefonlar dünya genelinde büyük bir ilgi görürken satışa çıkmasının ardından daha yüksek satış rakamlarına ulaşacağı belirtilmişti. Bu açıdan uzun zamandan beri telefon ile ilgili beklentiler giderek artarken kullanıcıların özellikle Türkiye'de yeni modellere ne kadar ilgi göstereceği de görülecek. Telefon için yaşanan bu güncellemeler bir yana özellikle etiket fiyatının açıklanması tüm gündemdeki haberlerin seyrini değiştirdi.

Fiyatı Can Yakacak!

Yapılan resmi açıklamalarda kullanıcıların 700 dolar üzerinden satılacak telefonu satın alma noktasında zorlanacağı da görüldü. Telefonlar için 700 dolar gibi yüksek bir satış fiyatının belirlenmesi Sony tarafından farklı bir stratejinin yürütüldüğüne dair fikirleri de gündeme getirirken bu yüksek satış fiyatı nedeniyle Sony’nin çok yüksek satış rakamlarına ulaşması pek mümkün görünmüyor. Bu bakımdan her ne kadar telefonların yüksek satış yapacağı ile ilgili haberler gündemde yer alsa da özellikle etiket fiyatın açıklanmasıyla birlikte bu konuda farklı gelişmelerin yaşanabileceği de düşünülüyor.

Xperia XZ ve X Compact Türkiye'ye Geliyor Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Xperia XZ ve X Compact Türkiye'ye Geliyor Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün