Yahoo Yeniden Hacklendiğini Açıkladı!

Bir zamanların popüler arama motoru olan Yahoo'nun adı son zamanlarda hacklenmelerle anılıyordu. Yahoo'nun hack skandallarına bir yenisi daha eklendi.

Yahoo Yeniden Hacklendiğini Açıkladı!
Yahoo Yeniden Hacklendiğini Açıkladı! Tekno Kenar

Bilindiği gibi son zamanlarda Yahoo büyük hack saldırıları ile anılıyor. Yahoo'nun şimdi yeni bir hack saldırısı yaşadığı ortaya çıktı. İşte Yahoo'nun yaşadığı o son hack saldırısı. Arama motoru ve mail servisi olan Yahoo 2014 yılında "devlet destekli" bir korsan ya da korsan grubu tarafından gerçekleştirildiği düşünülen bir saldırı yaşadığını bu saldırı sırasında 500 milyondan fazla kullanıcının hesaplarının çalındığını duyurdu. 

Yahoo'nun açıklamasına göre ele geçirilmil bu 500 milyondan fazla kullanıcının ele geçirilen bu bilgiler arasında telefon numaraları, doğum tarihleri,değiştirilmiş şifreler ile birlikte pek çok şey ele geçirildi. Yahoo'dan yapılmış olan açıklamada Yahoo'nun artık güvenlik açığının olmadığını ve açıkladı. 

Yahoo ayrıca bu blog açıklamasında 2014 yılından beri şifrelerini değiştirmemiş kullanıcıların şifrelerini hemen değiştirmelerini söyledi. 

Yahoo Yeniden Hacklendiğini Açıkladı! Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Yahoo Yeniden Hacklendiğini Açıkladı! Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün