Yapay Zeka Artık Jüri Koltuğunda

Uluslararası bir platformda düzenlenen güzellik yarışmasında, yapay zeka jüri koltuğundaydı. İşte detaylar.

Yapay Zeka Artık Jüri Koltuğunda
Yapay Zeka Artık Jüri Koltuğunda Tekno Kenar

Yapay zeka konusunda yapılan araştırmalar, geliştirilen uygulamalar ve sürekli olarak düzenlenen etkinliklere bir yenisi daha eklendi. Uluslararası bir platformda düzenlenen güzellik yarışmasında, en güzel olan kadınları ve birbirine benzeyen kişiler bir yapay zeka tarafından seçildi. 6 bin aday üzerinden yapılan değerlendirme sonucunda Pınar Acar Övet adında bir Türk yarışmacı da birincilik ile ödüllendirildi.

Algoritma açısından çok karışık bir yapısı olan bu yapay zeka, insan güzelliğini çok farklı noktalara göre değerlendirmektedir. Kişilerin yaş gruplarına göre farklı kategorilerde yarış içerisine girdiği bu yarışmada, yapay zeka bayanların yüzünde bulunan kırışıklıklar ya da simetrik detaylara dikkat ederek birinciyi belirledi.

Yapay Zeka Bir Türk’ü Seçti

Yaşlara göre ayrılan kadınlar arasında Pınar Acar Övet isimli kişi, 30 – 39 yaş grubu aralığında birinci seçildi ve uluslararası anlamda düzenlenen bu güzellik yarışmasının 44 güzelinden birisi oldu.Yapay zekanın jüri olarak görev aldığı bu yarışma tamamen dijital bir ortamda düzenlendi. Yarışmanın en çarpıcı noktası ise, güzellerin mevcut yaşlarına yapay zeka tarafından yapılan tahminlerdi.

30 – 39 yaş aralığında birinci gelen Pınar Acar Övet, yapay zeka tahminlerine göre 18 yaşında kabul edildi. Bu sonuçları elde eden kişiler, Türk güzel ile ilgili araştırmalara başladı. Yarışmada birinci seçilen Övet’in ise Bursa’da tekstil firmasında çalışan ve 31 yaşında olduğu anlaşıldı.

Yapay Zeka Artık Jüri Koltuğunda Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Yapay Zeka Artık Jüri Koltuğunda Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Kodak Kendi Kripto Parasını Çıkarıyor (KODAKCoin)
Kodak Kendi Kripto Parasını Çıkarıyor (KODAKCoin)
Facebook Messenger Yeni AR Filtreleri
Facebook Messenger Yeni AR Filtreleri