Tekno Kenar

  Yapay zeka dünya güzelini seçti

  Beauty.ai sitesi, geçtiğimiz günlerde bir güzellik yarışması düzenledi. Fakat güzellik yarışmasının jürisi bu sefer insanlar değildi. Bu sefer dünya güzellerini yapay zeka seçti.

  Yapay zeka dünya güzelini seçti

  Dünyada çoğu insan, yarışmacıların fiziksel güzelliklerine göre sıralanıp dereceye girenlere unvan ve ödüllerin verildiği “güzellik yarışmalarını” izliyor. Birçok kanal ve birçok internet sitesi bu gibi yarışmaları düzenliyor. Düzenlenen yarışmalar oldukça da ilgi görüyor.

  Beauty.ai sitesi geçtiğimiz günlerde bir güzellik yarışması düzenledi. Düzenlenen güzellik yarışması oldukça ilgi gördü. Fakat yarışmanın en çok ilgi gören tarafı yarışmacılar değil, jüriydi. Zira bu yarışmada jüri insanlardan oluşmuyordu.

  Jüri bu sefer insanlardan oluşmak yerine yapay zekâdan oluştu

  Yarışmaya katılan yarışmacıları jüri konumundaki yapay zekâ değerlendirdi. Bu değerlendirmenin sonucunda yarışmacıları sıraladı ve yarışmanın kazananlarını belirledi.

  Yapay zekâ tarafından oluşan jüri, kullanıcıların yüz algoritmalarını yüz kırışıklıkları, yüz simetrileri ve gösterdikleri yaşlara göre oluşturdu ve bu algoritmaya göre yarışmacıları değerlendirdi.

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  Yapay zeka dünya güzelini seçti başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Yapay zeka dünya güzelini seçti başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Yapay zeka dünya güzelini seçti başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?