Alexa

Yeni 5G Denemeleri Başladı

Vodafone ile Ericsson Yeni 5G Denemeleri İçin Beraber Çalışacak.

Yeni 5G Denemeleri Başladı
Yeni 5G Denemeleri Başladı Tekno Kenar
Bu içerik 2462 kez okundu.

5G çalışmaları hız kazanırken, İngiltere’de de durum aynı. Şimdi ise ülkede yeni bir iş birliği sağlandı ve önceki denemelerin bir adım önüne geçildi.

Yeni 5G Denemeleri İçin İki Büyük Firma Bir Araya Geldi

Vodafone ve Ericsson gibi iki telekomünikasyon devi bir araya gelirken, King’s College London’dan araştırmacılarla çalışmaya başladılar. İngiltere’de şu anda 4G teknolojisi kullanılırken, böylece ilk kez 5G için denemeler yapılmış olacak.

Massive MIMO dahil olmak üzere mühendisler birden fazla teknoloji kullanıyorlar. Çoklu antenlerle veri gönderimi ve alımı yaparak kapasiteyi daha etkili kullanmaya çalışıyorlar ve aynı anda daha çok insanın ağa bağlanmasını hedefliyorlar. Teknolojiyle birlikte akıllı telefonların saniyede 500 megabit gibi yüksek hızlara ulaşabilmesi de hedefleniyor. Bu özellikle fazla veri tüketen video uygulamaları için son derece yararlı olacak.

Gelecekte 5G servislerinin hem iş sahasında hem de genel amaçlı kullanılması bekleniyor. Vodafone’un İngiltere sorumlusu Kye Prigg de konuya ilişkin açıklamalarda bulundu ve ilk defa 5G testlerini yapmaktan ötürü mutlu olduklarını dile getirdi.

Bakalım ilerleyen yıllarda Türkiye’de 5G konusunda ne gibi çalışmalar göreceğiz?

Yeni 5G Denemeleri Başladı Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Yeni 5G Denemeleri Başladı Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Red Dead Redemption ve Gears of War 2 Xbox One X İçin 4K Yayınlandı
Red Dead Redemption ve Gears of War 2 Xbox One X İçin 4K Yayınlandı
Out Of The Park Baseball 19 Çıktı
Out Of The Park Baseball 19 Çıktı