YENİ EMOJİLER ÇOK YAKINDA

Mesajlaşma servisleri herkesin bildiği gibi hayatımızın her yanında önemli bir yer kaplıyor.Bununla birlikte çoğu zaman yazı yazmak yerine kendimizi anlatan emojileri kullanıyoruz. Üstelik emoji kullanımı oldukça yaygın bir şekilde büyüyor. Apple ise yeni işletim sistemi İOS 10’un dağıtımına başlamadan önce bazı değişiklikler yaptığını açıkladı.

YENİ EMOJİLER ÇOK YAKINDA
YENİ EMOJİLER ÇOK YAKINDA Tekno Kenar

 

EMOJİLERDE BİZLERİ HANGİ DEĞİŞİKLİKLER BEKLİYOR?

Apple emojiler üzerinde yaptığı çalışmada ilk olarak daha fazla cinsiyet seçeneği eklerken aile emoji seçeneklerinide arttırmış bulunmakta.

SİLAH EMOJİSİNİN YERİNİ NE ALDI?

Apple İOS 10 emojilerinde yaptığı  büyük değişikliğin tabanca emojisi hakkında olduğunu duyurdu. Apple nedeni bilinmeyen bir şekişlde silah emojisi yerine su tabancası emojisi kullandı. Apple’ın yapmış olduğu bu duyarlı davranış son günlerde dünyanın içinde bulunmuş olduğu şiddet ve terör olaylarından kullanıcıları bir nebze de olsa uzak tutmak amacıyla yapılmış olduğu tahmin ediliyor.

Bu özelliklerin dışında sadece erkek versiyonları bulunan  sörfçü emoji, bisikletçi emoji ve yüzücü emojilerinin kadın versiyonlarıda eklendi. Tahmini olarak 100’den fazla yeni emoji karakteri kullanıma eklenecek.

Apple yeni işletim sistemi İOS 10 akıllı telefon ve tabletlerde 2016 sonbahar aylarında kullanılmaya başlayacak ve bununla beraber yeni emojilerde kullanıcılar ile kavuşacak.

Yapılan bu yeni emoji güncellemelerinde görünen o ki dünyada hassasiyet içeren bazı olaylara karşı duyarlı olan teknoloji devi Apple İOS 10 da yeni emojilerin hepsinde bunlardan esinlendi ve kullandı. Terör olayları ve kadın erkek eşitliği bunların en başında yer alıyor. Kullanıcıları tarafından tepki aldımı bilmiyoruz ama bu konulardaki hassasiyet oldukça belli. Bu duruma en çok sevinen ise emoji kullanıcıları oldu. Her anlarını yazmak yerine emojilerle sanki görüntülü konuşuyormuşcasına anlatan kullanıcılar seçeneklerinin çoğalmasıyla bu durumu daha eğlenceli hale getirmiş olacaklar.

YENİ EMOJİLER ÇOK YAKINDA Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

YENİ EMOJİLER ÇOK YAKINDA  Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün